Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

havaalanı ulaşım

Havaalanına ulaşım desteği

Erzurum ve Trabzon’a başlayan direkt uçuşlarla hareketlenen Yenişehir Havaalanı’na 80 numaralı otobüslerle ulaşım desteği sağlanıyor.

asfalt1

Yollar asfaltlanıyor

Yenişehir ilçe merkezi başta olmak üzere merkeze yakın büyük mahallelerin yollarında asfaltlama çalışması yapıldı. İlçedeki tüm yolların sağlıklı hale getirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor.

çayırlı

Çayırlı yol ve meydan düzenleme

Tamamlanan Çayırlı mahalle yolu, tretuvar, aydınlatma sistemleri ve çevre düzenleme çalışmaları törenle hizmete açıldı.

orhaniye

Yolsuz köy kalmayacak

Orhaniye, Osmaniye, Kozluca, Yeniyörük ve Söylemiş köylerini besleyen 17 kilometrelik ana yol, asfalt çalışmalarıyla daha sağlıklı bir hale getirildi

YOL1

Söylemiş meydan düzenleme ve yol çalışması

Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir’in Söylemiş Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yaklaşık 14 milyon liralık meydan düzenleme ve yol çalışmalarını da hizmete açtı.

BATI1

Yenişehir’in batısına bölünmüş yol

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 5 köyü birbirine bağlamasının yanında İnegöl Sanayi Bölgesi’nden çıkan ağır tonajlı araçların transit geçişine imkan tanıyan bölünmüş yol tamamlanma aşamasına geldi.