Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

asfalt12

Yollar asfaltlanıyor

Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcası gibi araç trafiğinin yoğun olduğu yolların yanı sıra ilçe merkezi ve mahallelerdeki yolların sağlıklı hale getirilmesi çalışmaları sürüyor.

ovaazatlı 2 otobüs

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Büyükşehir Belediyesi otobüs filosu içinde yedek olarak bekletilen 2 otobüs, tüm bakımları ve modernizasyon çalışmalarını yapıldıktan sonra toplu taşımada kullanılmak üzere Ovaazatlı’ya hediye etti. Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosu içinde yedek olarak bekleyen 1 otobüsü de tüm bakım ve modernizasyon çalışmaları yapıldıktan sonra toplu ulaşımda kullanılmak üzene Tatkavaklı’ya hediye etti.

rüştiye

Rüştiye Caddesi – Sanayi Yolu Caddesi

Mustafakemalpaşa ilçe merkezini ağır tonajlı araç yükünden arındıracak Rüştiye Caddesi ve Sanayi Yolu Caddesi’ndeki yol yapım çalışmaları hızla sürüyor.

toplu

Toplu ulaşımda kalite artıyor

Kent içi toplu taşıma araçlarını sürekli yenileyerek otobüs filosunu gençleştiren Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde de Burulaş’ın alt işletmecisi olan 79 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin yeni aldığı 33 otobüs ve minibüsü hizmete aldı.

KİRMASTI2

Kirmastı’ya 3. köprü

Bursa’da olduğu kadar ilçelerde de şehir içi trafiği rahatlatacak çözümleri bir bir uygulamaya koyan Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa’da bulunan Kirmastı Çayı’na üçüncü köprüyü inşa etmek için düğmeye bastı.

otobüs seferi

Otobüs seferleri başladı

Küçük sanayi ile Mustafakemalpaşa arasında düzenli otobüs seferleri başladı.

kemalpaşa terminal (2)

Terminal yenileniyor

İlçe terminalinin yenilenmesine yönelik çalışmalar başladı.

yavelli caddesi

Yol çalışmaları

İlçe merkezi ile mahalleler arasında ana caddeler sıcak asfalt ile kaplanırken, mahalle içi yollarda da satih kaplama çalışmaları devam ediyor.

agaclı1

Ağaçlı istinat duvarı

Ağaçlı Mahallesi başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm bölgelere istinat duvarları yapılıyor.