Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

DSC_0850

BUDO; deniz ulaşımının yeni markası

Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının ekonomik ve konforlu şekilde sağlanması amacıyla seferlere başlayan BUDO deniz ulaşımının yeni ve güçlü bir markası haline geldi.

tren hattı

Balat – Mudanya Bursaray hattı

Balat Hızlı Tren İstasyonu ile Mudanya ilçesi arasında kesintisiz ve konforlu ulaşımın sağlanması hedefiyle projelendirilen Bursaray Hattı ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

göynüklü altıntaş

Yeni yollarla ulaşıma köklü çözüm

Mudanya yolunu Göynüklü’ye bağlayan ve kış aylarında meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapanan yola alternatif yeni bir yol oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Göynüklü- Altıntaş arasındaki 8 kilometrelik yolu da tamamlayarak ulaşıma açtı.

ring yol2

Ring yolu 27 yıl sonra hayat buldu

Mudanya Belediyesi tarafından 1984 yılında 1/1000 ve 1/5000’lik planlara işlenen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Mudanya-Bursa Çevre Yolu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla 27 yıl sonra hayat buldu. 20 parseldeki kamulaştırma ve yıkımların ardından genişleyen yol, tretuvar düzenlemeleriyle de sağlıklı hale getirildi.

bademli yolu düzenleme

Bademli yolu düzenleme çalışması

Bademli’yi Mudanya Caddesi’ne bağlayan eski yol genişletilerek, tretuvar düzenlemelerinin ardından modern bir cadde görünümüne kavuştu.

güzelyalı feribot iskelesi  bursa çıkışı üst yol tretuar (3)

Feribot iskelesi – Bursa çıkışı üst yol tretuvar düzenleme

Feribot iskelesi ile aynı zamanda Bursa’nın İstanbul’a açılan kapısı haline gelen Güzelyalı girişi de Bursa’ya yakışır hale getirildi. Feribot iskelesi girişinin yanında Bursa çıkışı yol güzergahındaki tretuvarlar yeniden düzenlendi.

531

Tarifeli körfez seferleri

Mudanya, Armutlu, Kumla, Gemlik, Kurşunlu arasında yaz aylarında her gün tarifeli körfez seferleri yapılıyor.

üstgecitt

Üst geçitlerle yol daha güvenli

Bursa Mudanya karayolu üzerindeki yoğunluk dikkate alınarak güzergah üzerindeki Nilüfer Okulları girişine yaya üst geçidi yapıldı.

kent içi toplu ulaşım

Yeni nesil araçlarla toplu taşıma

Ulaşım filosuna dahil edilen yeni nesil otobüslerle tüm ilçelerde toplu ulaşım daha konforlu hale geldi.

cekrice1

Çekrice – Orhaniye grup yoluna sıcak asfalt

Mudanya ve Nilüfer bölgesini ilgilendiren Çekrice ile Orhaniye arasındaki 12 mahallenin kullandığı grup yolunda altyapı ve sıcak asfalt kaplama çalışmaları hızla sürüyor.

balat haskoy1

Balat – Hasköy köprüsü

Özellikle yaz aylarında trafik yoğunluğunun arttığı Bursa – Mudanya karayolunun yüklerini azaltmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Hasköy – Balat arasına yapılacak yeni köprü ile Mudanya’ya ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak.