Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

copluk

Çöplük alanları rehabilite ediliyor

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

çiçek

Yeni park ve rekreasyon alanları

Yeni Büyükşehir yasasının ardından ilçelerdeki 10 bin metrekare alanın üzerindeki parkların sorumluluğunu da üzerine alan Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelere yeni park ve rekreasyon alanları kazandırmak için çalışmalara başladı.

17226_EAG_0424_201406271329

Sinekle kesintisiz mücadele

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği ilaçlama hizmetini tek elden yürüten Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’ta da sinekle mücadele çalışmalarını başlattı.

son resimler 064

Mahallelere giriş tabelası ve meydan saati

Mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda mahalle meydanlarına dekoratif meydan saatleri montajı yapılıyor. Artık Büyükşehir Belediyesi’nin birer mahallesi olan tüm köylerin girişlerine tek tip tabelalar monte ediliyor.

uluabat gölü2

Uluabat Ekolojik Turizm Parkı

Yaklaşık 4 milyon metrekare alanı kapsayan proje, bütünüyle doğal dengenin korunması esaslarına göre hazırlandı. Proje kapsamında Kocadere Kanalı tekne turlarına açılırken, belirli bölgelere ağaç iskeleler yerleştirilecek. Hobi bahçeleri, kırsal yaşam merkezleri, bisiklet ve yürüyüş yollarının yer alacağı proje  kapsamında bölge halkının yöresel ürünlerini satabileceği küçük stantlar bulunacak. Ekoloji parkı bünyesinde de endemik bitki bahçeleri, kuş gözlem kuleleri,  doğal hayatı koruma ve tanıtım merkezleri, botanik ve zooloji bilgilendirme birimleri, göl sporları merkezi ve kamp alanları bulunacak.

longoz2

Longoz ormanları turizme açılıyor

Ekolojisi ve biyolojik çeşitliliğiyle önemli bir evrensel değer olan longoz ormanlarının tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi tarafından belgesel hazırlandı.

sahil yeni1

Karacabey Boğazı yeni tesislerle hareketlenecek

Karacabey Bayramdere, Yeniköy- Malkara mevkii Kentsel Tasarım ve Çevre Düzeni Projesi, avan projeleri tamamlanırken, uygulama projeleri devam ediyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 79.300 metre içme suyu hattı, 11.878 metre kanalizasyon hattı ve 820 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi.

boğaz yeniköy (5)

Yollar asfaltlanıyor

Karacabey ilçe merkezi başta olmak üzere merkeze yakın büyük mahallelerin yollarında asfaltlama çalışması yapıldı. İlçedeki tüm yolların sağlıklı hale getirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor.

malkara

Kıyı erozyonuna müdahale edildi

Yeniköy’e bağlı Malkara kıyılarında meydana gelen kıyı erozyonunun yol ve evleri tehdit etmeye başlaması üzerine Sahil Hizmetleri Daire başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla bölge güvenli hale getirildi.

filo1

Her ilçeye özel makine parkı

Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köye hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan araçlarla makine parkını da genişletiyor. Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturulurken, bu sayı yakında 12’ye çıkacak. İlçelere özel şantiyelerle hizmet akışı hızlanacak.  

ana arter

Ana arterler düzenleniyor

Bursa’nın tüm bölgeleriyle birlikte yaşanabilir, çağdaş bir hal alması için çalışmalarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’deki ana arterlerde düzenleme ve asfalt çalışmalarını başlattı.

akhisar sazlıca yolu (3)

Akhisar – Yenisarıbey yolu

Karacabey’de 10 köyü birbirine bağlayan ve salça üreticileri için hayati önem taşıyan 10 kilometrelik Akhisar-Yenisarıbey yolundaki asfaltlama çalışmalarıyla ulaşım daha sağlıklı hale geldi.

Sağlıklı içme suyu ağı genişliyor

Karakoca mahallesinde başlayan içme suyu hatlarının yenilinmesi ile tüm ilçe sağlıklı içme suyu ağına kavuşmuş olacak.

harmanlı (1)

Harmanlı’da ulaşım yolunda

Bursa’yı daha sağlıklı ve daha ulaşılabilir bir kent hedefine emin adımlarla ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’in Harmanlı Mahallesi’nde de yol yapım çalışmalarına hızla devam ediyor.

yeniköy

Yeniköy – Malkara yolu

Bölge halkının yıllardır beklentisi olan 4 kilometrelik Yeniköy – Malkara yolu tamamlanarak ulaşıma açıldı.  

sahil projesi

Karacabey sahillerinde düzenleme

Karacabey sahilleri alt ve üst yapı yatırımlarıyla daha sağlıklı ve modern bir görünüm kazandı.

otobüs

Otobüs seferleri başladı

Karacabey – Bursa arasında otobüs seferleri başladı.

karacabey terminali (3)

Terminal yenilendi

Karacabey şehirler arası otobüs terminali daha modern hale getirildi.

çöplük

Çöplük yeşil alan oluyor

Karacabey ilçesinde de 60 bin metrekare alanı kaplayan çöplük sahası yeşil alan olarak ilçeye kazandırılacak.

üstgeçit

Uluabat üst geçidi

Uluabat’a üst geçit kazandırılması yönündeki proje çalışmalara hız verildi.

sahil düzenleme1

Sahiller pırıl pırıl

Karacabey sahilleri özel kum eleme ve temizleme araçları ile düzenli olarak temizleniyor.