Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

boğaz yeniköy (5)

Yollar asfaltlanıyor

Karacabey ilçe merkezi başta olmak üzere merkeze yakın büyük mahallelerin yollarında asfaltlama çalışması yapıldı. İlçedeki tüm yolların sağlıklı hale getirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor.

ana arter

Ana arterler düzenleniyor

Bursa’nın tüm bölgeleriyle birlikte yaşanabilir, çağdaş bir hal alması için çalışmalarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’deki ana arterlerde düzenleme ve asfalt çalışmalarını başlattı.

akhisar sazlıca yolu (3)

Akhisar – Yenisarıbey yolu

Karacabey’de 10 köyü birbirine bağlayan ve salça üreticileri için hayati önem taşıyan 10 kilometrelik Akhisar-Yenisarıbey yolundaki asfaltlama çalışmalarıyla ulaşım daha sağlıklı hale geldi.

harmanlı (1)

Harmanlı’da ulaşım yolunda

Bursa’yı daha sağlıklı ve daha ulaşılabilir bir kent hedefine emin adımlarla ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’in Harmanlı Mahallesi’nde de yol yapım çalışmalarına hızla devam ediyor.

yeniköy

Yeniköy – Malkara yolu

Bölge halkının yıllardır beklentisi olan 4 kilometrelik Yeniköy – Malkara yolu tamamlanarak ulaşıma açıldı.  

otobüs

Otobüs seferleri başladı

Karacabey – Bursa arasında otobüs seferleri başladı.

karacabey terminali (3)

Terminal yenilendi

Karacabey şehirler arası otobüs terminali daha modern hale getirildi.

üstgeçit

Uluabat üst geçidi

Uluabat’a üst geçit kazandırılması yönündeki proje çalışmalara hız verildi.