Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

arazi yolu1

Arazi yolları düzenleniyor

Merkezde asfaltlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken kırsal üretim potansiyeli yüksek olan mahallerde arazi yollarına da çeki düzen getiriliyor. Yolların yeniden düzenlenmesiyle çiftçilerin tarlalarına ulaşmasındaki sorunlar ortadan kaldırılıyor.

kar mücadele1

Karla kesintisiz mücadele

Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerde karla mücadele çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açtı.

copluk

Çöplük alanları rehabilite ediliyor

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

çiçek

Yeni park ve rekreasyon alanları

Yeni Büyükşehir yasasının ardından ilçelerdeki 10 bin metrekare alanın üzerindeki parkların sorumluluğunu da üzerine alan Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelere yeni park ve rekreasyon alanları kazandırmak için çalışmalara başladı.

17226_EAG_0424_201406271329

Sinekle kesintisiz mücadele

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği ilaçlama hizmetini tek elden yürüten Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’ta da sinekle mücadele çalışmalarını başlattı.

son resimler 064

Mahallelere giriş tabelası ve meydan saati

Mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda mahalle meydanlarına dekoratif meydan saatleri montajı yapılıyor. Artık Büyükşehir Belediyesi’nin birer mahallesi olan tüm köylerin girişlerine tek tip tabelalar monte ediliyor.

İznik sahil (2)

İznik Gölü Sahil Düzenleme

Büyükşehir Belediyesi, İznik Gölü sahilinde plajın daha kullanışlı hale gelmesi için, bölgedeki eksikleri tamamlayarak sosyal donatı alanlarıyla birlikte kaliteli bir sahil düzenleme çalışması uygulayacak. Bu sayede İznik’in de sahillerinin de çehresi değişecek.

elbeyli köyü 2

Elbeyli Meydan düzenleme çalışması

Elbeyli’de yaptırılan 4 bin metrekarelik meydan düzenleme, alt ve üst yapı çalışmaları, aydınlatma, Silahtar Yahya Efendi Şadırvanı restorasyonu ve 150 kişilik çok amaçlı salonla birlikte Elbeyli Kuran Kursu binasını hizmete açıldı.

tacir köyü 2

Tacir meydan düzenleme çalışması

Tacir Köyü´nde bin 800 metrekarelik alan köy meydanı olarak düzenlenerek halkın kullanımına sundu.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 1366 metre içme suyu hattı, 24 kilometre kanalizasyon hattı ve 5356 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Merkez ilçelerde bugüne kadar 69 kilometre dere temizliği ve 45 kilometre de dere ıslahı yapan Büyükşehir belediyesi, İznik ilçesindeki derelerin ıslah projelerini de hazırlıyor.

Yollar asfaltlanıyor

İlçe merkezindeki ana caddeler başta olmak üzere, merkeze bağlı büyük mahallelere ulaşımın sağlandığı tüm yollar asfaltlanıyor.

kent estetiği 4

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda İznik ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 87 adet piknik masası ile 203 adet bank yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 7 takım çocuk oyun grubu ile çeşitli parklara finess aletleri yerleştirildi.

Boyalıca su deposu ve tahliye hattı

Daha önce 180 metreküp olan su deposu yerine bin metreküplük su deposu yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni sondaj kuyusu açıp, bin 500 metrelik tahliye hattı döşedi.

filo1

Her ilçeye özel makine parkı

Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köye hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan araçlarla makine parkını da genişletiyor. Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturulurken, bu sayı yakında 12’ye çıkacak. İlçelere özel şantiyelerle hizmet akışı hızlanacak.  

iznik budo (1)

İznik Gölü’nde seferler başladı

İznik – Orhangazi ilçeleri arasında sefer yapan Akşemseddin gemisiyle bir kez daha Türkiye gündemine gelen bölgenin ‘turizm havzası’ haline getirilmesi amaçlanıyor.

iznik aritma

Atıksu Arıtma Tesisi

İznik Belediyesi ise İller Bankası protokolü ile yapımına başlanan ancak Bütünşehir kapsamında Büyükşehir Belediyesi uhdesine geçen yaklaşık 38 milyon liralık Membran Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon hattı imalatları tamamlanarak hizmete açıldı.

iznik kılıçarslan cad. (1)

Caddeler yeniden düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi tarafından sanayi caddesi, Kılıçaslan Caddesi, Maltepe Caddesi ve çevresinde yapılan sıcak asfalt kaplama, tretavur ve renkli taban tuğlası döşeme çalışmaları da ilçeye büyük değer kattı.