Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ULAŞIM

budo

Ulaşılabilir şehir Bursa

Bursa – İstanbul arasında başlatılan Deniz Otobüsü, Deniz Uçağı ve Hekitopter seferleri ile Bursa, şehirler arası anlamda da ulaşılabilir bir kent haline geldi. Yenişehir Havaalanı’ndan başlayan Trabzon ve Erzurum seferleri için Havaalanına otobüs seferleri düzenlenirken, Türkiye’nin ilk yerli tramvayı olan İpekböceği, önemli bir ulaşım aracı haline geldi

Yeni temizlik araçları hizmette

‘Daha temiz ve daha yeşil Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet filosu, 11 yeni temizlik aracıyla daha da güçlendi.

oto

Halk otobüslerinde çevreci dönüşüm

Bursa’da 10 numara yağ kullanılması ve araçların eski olması gibi nedenle sürekli şikayet konusu olan özel halk otobüsleri, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle çevreci olarak bilinen euro5 motora sahip çevreci araçlarla yenileniyor. Kent içi toplu ulaşımda yaygın olarak kullanılan özel halk otobüslerinden ilk etapta 20’si yenilenirken, kısa zamanda bütün araçların son model yeni araçlarla değiştirilmesi amaçlanıyor.

ARACLAR

8 ayda 60 milyonluk araç

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet alanının il sınırlarının tamamını kapsamasının ardından her bölgeye kesintisiz hizmet ulaştırmak amacıyla son 8 ayda yaklaşık 60 milyon liralık yatırımla 235 yeni hizmet aracını filoya dahil etti.

buski yeni araçlar1

BUSKİ’ye araç takviyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanının 11 bin kilometrekareye çıkmasıyla birlikte araç filosuna yaptığı takviyelere 61 yeni araç ve iş makinesini daha ekledi.