Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SPOR

SAHIN BASOL SPOR TESISLERI HAVA EKIM 2013 (2)

Şahin Başol spor kompleksi

İçerisinde spor salonu, yüzme havuzu, standartlara uygun 1 futbol sahası, 2 halı saha, 1 tenis kortu, koşu parkuru ve açık hava spor alanlarının bulunduğu Şahin Başol Spor Kompleksi tam bir sağlıklı yaşam merkezine dönüştü.

BURSASPOR-VAKIFKOY-TESISLERI-8

Vakıfköy

Bursaspor Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde yapılan düzenlemelerle, Vakıfköy Tesisleri Bursa’ya ve Bursasporlular’a yakışır hale getirildi.

ertuğrulgazi mesken 1

Mesken spor tesisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spora destek projeleri kapsamında ele alınan Ertugrulgazi Mesken Spor Tesisleri hizmete açıldı.

vatanspor 1

Vatan Spor tesisi

Vatan Mahallesi Spor Tesisleri, Vatanspor Kulübü’nün yanı sıra bölgedeki tüm amatör spor kulüplerine hizmet veriyor.

arabayatağı 2

Arabayatağı spor tesisi

Tamamlanan Arabayatağı Spor Tesisleri ile bölgedeki amatör spor kulüpleri daha sağlıklı ortamda spor yapma imkanına kavuştu.

DEGIRMENONU-SPOR-SALONU-4

Değirmenönü spor salonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘sağlıklı yaşanılabilir bir kent’ hedefi doğrultusunda sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yaptırdığı Değirmenönü Spor Salonu’nu eğitimin hizmetine sundu.

fidyekızık spor salonu 2

Fidyekızık spor tesisi

Gençlerin daha sağlıklı mekanlarda spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla mevcut tesislerinin eksiklerinin giderilmesi yönündeki çalışmalar tamamlandı.

şükraniye 1

Şükraniye spor tesisi

Gençlerin daha sağlıklı ortamlarda spor yapmaları hedefi doğrultusunda Şükraniye Mahallesi’ne yeni bir spor tesisi kazandırıldı.

karapınar1

Karapınar spor tesisi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’yı sporda da ‘Marka Kent’ haline getirecek spor tesislerinden biri olan Karapınar Spor Tesisi, törenle hizmete açıldı.

MIMAR SINAN KAPALI SPOR SALONU EYLUL 2012 (1)

Mimar Sinan Spor salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlendikten sonra masa tenisi branşına tahsis edilen Mimar Sinan Spor Salonu’nda genç raketler yetişiyor.

Millet mahallesi Mesut Göçmen spor tesisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 1 milyon TL harcayarak yaptırdığı Millet Mahallesi Mesut Göçmen Spor Tesisleri, hizmete açıldı.

HABAŞ2

HABAŞ yerine spor sahası

Gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla tüm imkanları seferber eden Büyükşehir Belediyesi HABAŞ tesislerinin bulunduğu alana spor tesisi kazandıracak.

samanlı spor sahası (2)

Samanlı spor sahası

Samanlı İlkokulu’na yapılan spor salonunun hizmete açılmasının ardından bölgedeki spor sahasının daha modern hale getirilmesi için çalışmalara başlandı.

TALİMANE

Talimhane spor kompleksi

Mollaarap Mahallesi’ndeki Talimhane’nin bulunduğu alan spor kompleksi olarak bölgeye kazandırılıyor.

ADLİYE YERİ SPOR

Eski adliye binası alanı

Daha önce adliye binası yapılması düşünülen Otosansit Sanayi Sitesi yanındaki alan dev spor kompleksi olarak Yiğitler’e kazandırılıyor.

kafkas derngi spor

Kafkas Derneği spor tesisi

Kazım Karabekir Mahallesi Hizmet binası ve spor tesisi bölgenin ihtiyaçlarını önemli ölçüde çözecek.

SKATEPARK

Skatepark

5 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük kaykay parkı olan Skatepark, Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde hizmet veriyor. Gençler artık, hem kendilerini hem de yayaları tehlikeye sokmadan en güzel gösterilerini özel olarak hazırlanan parkurlarda rahatlıkla yapabiliyorlar. Skatepark; kaykay, paten ve bisiklet sporcularının buluşma noktası oldu.

erikli yüzme havuzu (4)

Erikli kapalı yüzme havuzu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Erikli Kapalı Yüzme Havuzu sayesinde bölge halkı dört mevsim havuz keyfi yaşamaya başladı.

nezir akgül ilköğretim okulu spor salonu 3

Nezir Akgül ilköğretim okulu spor salonu

Şehit Piyade Er Nezir Akgül İlköğretim Okulu Spor Salonu inşaatı tamamlandı. Toplam 720 metrekare alan üzerine inşa edilen ve 450 metrekare oyun alanına sahip olan spor salonu, basketbol, voleybol gibi tüm salon sporlarının yapılmasına uygun halde dizayn edildi.

ali rıza bey spor salonu

Ali Rıza Bey ilkokulu spor salonu

İnşaatı tamamlanan Ali Rıza Bey İlkokulu Spor Salonu eğitimin hizmetine sunuldu.

eğitim fakültesi spor salonu

Eski eğitim fakültesi spor salonu

Eğitim Fakültesi Spor Salonu yenilenerek hizmete sunuldu. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Güreş Takımı’nın idman ve kamp yapacağı eski Eğitim Fakültesi’nin yanı sıra spor salonu bulunmayan semtlere yapılacak tesislerin projelendirme çalışmaları devam ediyor.

mimarsinan spor tesisleri

Mimar Sinan T.E.M.L. spor sahası

Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde yaptırılan suni çim saha ile öğrenciler sağlıklı ortamda spor yapma imkanına kavuştu.

ERGIN AGAC TICARET LISESI SPOR SALONU KASIM 2013 (2)

İpekçilik Anadolu ihl spor salonu

İpekçilik İmam Hatip Lisesi Spor Salonu tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu.

samanlı latif 4çelik

Latif Dörtçelik ilkokulu spor salonu (samanlı)

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Samanlı Latif Dörtçelik İlkokulu Spor Salonu açıldı.

AHMET VEFIK PASA LISESI SPOR SALONU KASIM 2013 (2)

Ahmet Vefik paşa Anadolu lisesi spor salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi’ne kazandırılan spor salonu, törenle hizmete açıldı.

YIGITLER KIZ TEKNIK VE MESLEK LISESI SPOR SALONU ACILIS HAZIRAN 2013 (3)

Yiğitler kız teknik meslek lisesi spor salonu

Yiğitler Kız Teknik ve Meslek Lisesi Spor Salonu eğitimin hizmetine sunuldu.

yesilyayla

Yeşilyayla E.M.L. Spor Salonu

Yeşilyayla Endüstri Meslek Lisesi’ne yapılacak Spor Salonu ile liseli gençler daha sağlıklı ortamda spor yapma imkanına kavuşacak.

Mimar Sinan Spor Tesisleri ve Parkı

Mimar Sinan Mahallesi’nde 10 dönümlük alana konuşlandırılan, spor alanları ve kafeteryasıyla tam bir yaşam alanı haline dönüşmesi planlanan spor tesislerinin temeli atıldı.

Hacıvat- Çınarönü Spor Tesisi

Bursa’yı sporda da marka bir kent haline getirmek amacıyla hafta sonu yaklaşık 12 milyon TL’ye mal olan Atıcılar Spor Tesisleri ve atletizm antrenman pistini hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de içinde futbol sahaları, basketbol sahası, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve yeşil alanların bulunduğu Hacıvat – Çınarönü Spor Tesisleri ve rekreasyon alanını bölge halkının kullanımına […]

spor şenliği

Okul Sporları Şenliği

Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlendiği Okul Spor Kursları, Yıldırım’daki Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu’nda düzenlenen törenle başladı.

Kazım Karabekir Mahallesi’ne spor tesisi

Hizmete aldığı spor tesisleriyle 7’den 70’e herkese yürüme mesafesinde spor yapma imkanıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Kazım Karabekir Mahallesi’ne de spor tesisi kazandırıyor.

um2

Umurbey Yüzme Havuzu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi yanına yapılan Umurbey Yüzme Havuzu hizmete açıldı.