Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SPOR

HUDAVENDIGAR KENT PARKI KADINLAR HAVUZU ACILIS SUBAT 2015  (3)

Mihraplı Yüzme Havuzu

Hüdavendigar Kent Parkı içerisine yaptırılan ve sadece bayanlara hizmet veren Mihraplı Yüzme Havuzu, hizmete açıldı.

stat1

Bursa Stadyumu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri olan Bursa Büyükşehir Stadyumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı şölen gibi bir törenle açıldı.

çiftehavuzlar ferruh ertur spor alanı (7)

Çiftehavuzlar Spor Tesisi

Çiftehavuzlar, Fatih, Tuna ve Çirişhane mahallelerine hizmet veren 8 bin metrekarelik Çiftehavuzlar Spor Kompleksi ve Parkı, halı saha, basketbol sahası, kafeterya, grup soyunma ve duş odaları, açık alan oturma grupları, süs havuzu, seyir tribünü, çocuk oyun alanı, eğlence grupları, yürüyüş yolları ve yeşil alanları da bünyesinde barındırıyor.

ATICILAR-SPOR-KOMPLEKSI-HAVA-NISAN-2013

Atıcılar Spor Tesisleri

İl Özel İdaresi ile yapılan protokol gereği 20 yıl süreyle Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen 61 bin metrekarelik alan üzerinde yaptırılan spor kompleksi içinde 3 katlı idari bina, 3 adet soyunma birimi, 3 adet suni çim futbol sahası, 230 metre atletizm koşu parkuru, 1300 metrekare atletizm antrenman sahası, 1400 metre çevre koşu parkuru, 3 adet 50’şer kişilik portatif seyirci platformu ve 450 araç kapasiteli otopark bulunuyor.

EMEK SPOR TESISLERI MAYIS 2012

Emek Spor Tesisleri

Amatör spor kulüplerinin daha sağlıklı ortamlarda spor yapabilmesi amacıyla projelendirilen Emek Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı.

HURRIYET ADALET SPOR TESISLERI HAVA OCAK 2014 (2)

Hürriyet Adalet Spor Tesisleri

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hürriyet Adalet Spor Tesisleri Hürriyet Spor Kulübü’nün yanısıra bölgedeki diğer amatör spor kulüplerine de ev sahipliği yapıyor.

ŞÜKRÜ ŞANKAYA ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU (1)

Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Spor Salonu

Kentin farklı noktalarında ve okullarda yapılandırılan spor salonları kapsamında yaptırılan Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Spor Salonu tamamlanarak liseli gençlerin hizmetine sunuldu.

SULEYMAN CELEBI LISESI SPOR SALONUU

Süleyman Çelebi Lisesi Spor Salonu

Eğitim kurumlarına spor tesisi kazandırma çalışmaları kapsamında projelendirilen Süleyman Çelebi Lisesi Spor Salonu tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu.

GAZİ ANADOLU LISESI

Gazi Anadolu Lisesi Spor Salonu

Eğitim kurumlarına spor tesisi kazandırma çalışmaları kapsamında projelendirilen Gazi Anadolu Lisesi spor salonu törenle hizmete açıldı.

PILOT SANAYI ILKOGRETIM OKULU SPOR SALONU ARALIK 2012 (1)

Pilot Sanayi İÖO Spor Salonu

Pilot Sanayi İlköğretim Okulu bahçesine yaptırılan spor salonu sayesinde öğrenciler artık yaz kış daha sağlıklı ortamda spor yapma imkanına kavuştu.

HURRIYET ENDUSTRI MESLEK LISESI SPOR SALONU ACILIS KASIM 2013 (2)

Hürriyet Tek. E.M.L. Nedim Tamer Spor Tesisi

Hürriyet Teknik Endüstri Meslek Lisesi Nedim Tamer Spor Tesisleri sayesinde liseli gençler derslerindeki başarılarını artık sporda da gösterebilecek.

TARIK CEVIKEL SPOR SALONU MAYIS 2013 (3)

R. Tarık Çevikel İ.Ö.O. Spor Salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan R. Tarık Çevikel İlköğretim Okulu Spor Salonu hizmete açıldı. Öğrenciler sağlıklı ortamda spor yapma imkanına kavuştu.

ERGIN AGAC TICARET LISESI SPOR SALONU KASIM 2013 (3)

Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu sayesinde liseli gençler artık spor müsabakalarında da okulun başarı grafiğini yükseklere taşıyacak.

erk2

Erkek Lisesi Spor Salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nin yeni ve modern spor salonu da törenle hizmete açıldı.

geçit spor tesisi (1)

Geçit Spor Tesisleri

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Geçit Spor Tesisleri, Geçit Spor başta olmak üzere bölgedeki tüm amatör spor kulüplerine hizmet veriyor.

SOGUKKUYU SPOR SAHASI ACILIS ARALIK 2013 (2)

Soğukkuyu Kamil Saker Spor Tesisi

Nilüfer Deresi kenarında bulunan Soğukkuyu Kamil Saker Spor Tesisi yenilenerek hizmete açıldı. Tesisler bölgedeki amatör spor kulüplerinin yanısıra çevredeki vatandaşlara da hizmet verecek.

YUSUF KOSTEM ILKOGRETIM OKULU SPOR SALONU KASIM 2013 (2)

Yusuf Köstem İ.Ö.O. Spor Salonu

Yusuf Köstem İ.Ö.O. Spor Salonu eğitimin hizmetine sunuldu.

LUTFU BANUSOGLU ILKOKULU SPOR SALONU EKIM 2014 (1)

Lütfi Banuşoğlu İ.Ö.O. Spor Salonu

Lütfi Banuşoğlu İ.Ö.O. Spor Salonu eğitimin hizmetine sunuldu.

ELMASBAHCELER SPOR TESISI ARALIK 2014 (1)

Elmasbahçeler Spor Tesisi

Yaklaşık 2 bin 200 metrekare alanlı 8 parsel üzerindeki 10 bina kamulaştırılarak, yıkıldıktan sonra yaptırılan Elmasbahçeler Spor tesisi ile bölge gençlerinin hayali gerçekleşmiş oldu.

HUDAVENDIGAR PARKI TENIS KORDU TEMMUZ 2014 (1)

Hüdavendigar Tenis Kortları

Hüdavendigar Kent Parkı bünyesinde yer alan tenis kortları, her yaştan tenis meraklılarının uğrak yeri oldu.

sporcu kamp eğitim merkezi (3)

Sporcu kamp ve eğitim merkezi

İnşaatı hızla yükselen Atıcılar’daki Sporcu Kamp ve Eğitim merkezi ile Osmangazi ilçesi sporun nabzının attığı yer olacak.

SOGANLI SPOR TESISI ARALIK 2014

Soğanlı Futbol Sahası

Soğanlı Mahallesi’nde yaklaşık 9 dönüm alana sentetik çim yüzeyli olarak yapılan Soğanlı Futbol sahası hizmete açıldı.

p1

Kültürpark Buz Pateni Pisti

Tüm spor branşlarına özel spor tesisleri yapan Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark içinde projelendirdiği Buz Pateni Pisti, bu spora gönül verenlere hizmet edecek.

tenis kortları-kapalı salon

BUSKİ Tenis Kortları kapatma sistemi

BUSKİ kapalı tenis kortlarıyla sporseverler yaz-kış tenis oynama fırsatı yakaladı.

emek spor

Amatöre destek

Sırameşeler, Emek, Hürriyet Altınok Spor Kulübü başta olmak üzere ilçedeki tüm amatör spor kulüplerine gerekli destekler veriliyor.

özel sporcu

Okullar sporla şenleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlendiği Okul Sporları Şenliği etkinlikleri kapsamında BTSO Baha Cemal Zağra Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde yapılan spor şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

ovaakça şarık tara end.meslek lisesi spor salonu (7)

Ovaakça Şarık Tara EML Spor Salonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi’ne kazandırdığı spor salonu, törenle hizmete açıldı.

zafer spor sahası (3)

Zafer Spor Tesisleri

Zafer Spor Tesisleri Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenileniyor

kano1

Nilüfer Çayı’nda kanolar yarışacak

Nilüfer Çayı’nda oluşturulan plastik şişme savak ile 1 kilometre uzunluğunda kano parkuru hazırlanıyor. Böylelikle Hüdavendigar Kent Parkı aynı zamanda su sporlarının da merkezi olacak

IMG_1189

Uludağ, dağcı sığınağı yenilendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2453 metre rakımlı Zirve Tepe’de yaklaşık 60 yıl önce yapılan ancak günümüzde kullanılamaz duruma gelen dağcı sığınağını kullanılabilir hale getirerek yeniden dağcıların hizmetine sundu.