Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SPOR

OZLUCE CAMII KAFETERYA SUBAT 2014 (1)

Özlüce Kafeterya Projesi

Yaklaşık 280 metrekare alan üzerine Özlüce Cami, kafeterya ve wc- abdest alma üniteleri yapımına yönelik proje kapsamında imalat çalışmaları tamamlandı.

turkiyenin-ilk-diyanet-kompleksi-bursada-insa-edilecek-482397-664x354

Diyanet Akademisi Spor Tesisleri

Türkiye’de bir ilk olan Diyanet Akademisi bünyesinde yer alan açık ve kapalı spor tesislerinin yapımını Bursa Büyükşehir Belediyesi üstlendi.

AHMET UYAR ILKOKULU SPOR SALONU EKIM 2014 (3)

Ahmet Uyar İ.Ö. Okulu Spor Salonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ahmet Uyar İlkokulu’na kazandırdığı spor salonu, törenle hizmete açıldı.

balkanspor tesisleri

Balkan Spor Kulübü

1998 yılında Görükle Göçmen Konutları’na yerleşen göçmenler tarafından kurulan ve 200 lisanslı sporcu ile faaliyet gösteren Balkan Spor Kulübü sosyal tesislerinin tadilatı ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.

koç ilköğretim okulu (3)

Koç İlköğretim Okulu Spor Salonu

Sağlıklı ve sporcu bir nesil yetiştirilmesi amacıyla 100’e yakın spor projesi arasında yer alan Koç İlköğretim Okulu Spor Salonu inşaatı kısa sürede tamamlanarak hizmete açıldı.

Bursa Olimpik Trap, Double Trap ve Skeet Atış Poligonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bursa Olimpik Trap, Double Trap ve Skeet Atış Poligonu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

VAHIDE AKTUG ORTAOKULU SPOR SALONU ARALIK 2014 (1)

Vahide Aktuğ İ.Ö.O. Spor Salonu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Vahide Aktuğ İÖO Spor Salonu tamamlanma aşamasına geldi. Bu tesisle birlikte öğrenciler yaz-kış daha sağlıklı ortamda spor yapma imkanı buluyor.

FETHIYE SPOR KOMPLEKSI HAVA EKIM 2013 (2)

Fethiye Spor Kompleksi

Büyükşehir Belediyesi tarafından ´Bursa´yı sporda marka kent haline getirmek hedefiyle´ Nilüfer´de yaptırılan Fethiye Spor pleksi hizmete açıldı.

MINARELI CAVUS OYAK RENO SPOR TESISLERI AGUSTOS 2013

Minareli Çavuş Spor Tesisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Minareliçavuş Mahallesi´nde yaptırılan spor kompleksi törenle hizmete açıldı. FIFA standartlarında olan Minareliçavuş Spor Tesisleri´nde çim ve suni çim olarak iki ayrı kategoride futbol sahası bulunuyor.

NILUFER SPOR TESISI (2)

Nilüfer Spor Tesisi

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yenilenen Nilüfer Spor Tesisleri bölge gençlerine daha sağlıklı ortamda spor yapma imkanı sunuyor.

19560_DSC_7940_201505061404

Uluslararası Spor Festivali

Okul Sporları Şenliği ile 17 ilçede 200 bine yakın öğrenciyi sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Uluslararası Spor Festivali’ ile Türkiye’deki üniversitelerde bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

19398_DSC_2162_201504141328

Okullar sporla şenleniyor

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği ‘Okul Sporları Şenliği’, Nilüfer’de 15 bine yakın öğrencinin katılımıyla şampiyonluk havasında gerçekleşti.

kent ormanı2

Kent Ormanı’na kayak pisti

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kent Ormanı’na 12 ay boyunca kayak keyfinin yaşanacağı suni kayak pisti kazandırma çalışmalarına başladı.