Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

setbaşı açıkhava kütüphanesi

Setbaşı Açıkhava kütüphanesi

İpekcilik Caddesi’ndeki İl Halk Kütüphanesi’nin önündeki alan Açık Hava Kütüphanesi olarak Yıldırım’a kazandırılacak.

şirinevler cami (10)

Şirinevler Camii

Cephesi, özel taşlarla kaplanan Şirinevler Camii, bölgeye ayrı bir değer kattı.

DSC_3188

Tarihi namazgah

Osmanlı ordularının savaşa çıkmadan önce topluca namaz kıldıkları Namazgah yeniden düzenlenerek ibadete açıldı.

Bağlaraltı hizmet binası

Yapımı tamamlanan Bağlaraltı Hizmet Binası aynı zamanda aile sağlığı merkezi olarak da hizmet veriyor.

arabayatağı yeşil cami ek hizmet binası (3)

Arabayatağı yeşil cami ek hizmet binası

Arabayatağı’na kazandırılacak meydan sahasında bulunan camiye ait müştemilat binalarındaki malzemeler ve imam evi, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Yeşil Camii Ek Hizmet Binasına taşındı.

değirmenönü cami (3)

Değirmenönü camii

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan Değirmenönü Camii inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

DSC_3127

Esenevler camii

Esenevler Cami çevre düzenlemesi tamamlandı.

DSC_3223

Hocataşkın camii

Hoca Taşkın Cami çevre düzenlemesi tamamlandı

DSC_3173

Meydancık camii

Meydancık Cami çevre düzenlemesi çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

davut dede (1)

Davutdede cami çevre düzenleme

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Davutdede Camii çevresinde yapılan düzenlenme çalışmalarının tamamlanmasıyla bölge, Yıldırım’a yakışır ferah bir alana kavuştu.

DSC_3123

Aydınlıkevler camii

Aydınlıkevler Cami çevre düzenlemesi tamamlandı.

sarı camii (2)

Sarı cami

Sarı Cami çevre düzenlemesi tamamlandı.

TATARLAR CAMII CEVRE DUZENLEME SUBAT 2015 (2)

Tatarlar camii

Tatarlar Cami çevre düzenlemesi tamamlandı.

sinandede camii

Sinandede camii

Sinandede Camii’ne tuvalet yapımı ile ilgili projeler hazırlandı.

Yıldırım Sosyal Yaşam Merkezi

Sosyal Yaşam Merkezi dezavantajlı gruplar başta olmak üzere bölgedeki çocuk ve gençlerin yaşamına yön veren buluşma noktası oldu.

HANIMLAR LOKALİ (2)

Hanımlar Lokali

Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Hanımlar Lokali ilçedeki hanımların buluşma noktası oldu.

kadın1

Kadın Konukevi

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler’den sağlanan 12 milyon Euro’luk fon ile Türkiye genelinde 7 kente yaptırılan sığınma evlerinden biri olan Bursa’daki kadın sığınma evinin işletimi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor.

112 ACIL SERVIS ISTASYONLARI TEMMUZ 2015 (1)

112 Acil Servis İstasyon Binası

Erikli Mahallesi’nde yapımı devam eden 112 Acil servis İstasyon binası sayesinde sağlık ekipleri, hastalara daha kısa zamanda ulaşma imkanı bulacak.

BULDUK-CELIK-HUZUR-EVI-IC-MEKAN-3-1024x683

Bulduk Çelik Huzurevi

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi bahçesinde hayırsever Nihal Sofuoğlu tarafından yaklaşık 35 yıl önce Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlanan arazi üzerinde inşaatına başlanan ancak bugüne kadar bir türlü tamamlanamayan Huzurevi, hayırsever işadamı Faik Çelik tarafından tamamlanarak hizmete açıldı.

emirsultan aşevi ve sağlık ocağı

Emirsultan Sağlık Ocağı Ve Aşevi

Emirsultan Gasilhanesi’nin bulunduğu alana projelendirilen Hocataşkın Sağlık Ocağı ve Aşevi hizmete açıldı.

Şükraniye Aile sağlığı merkezi ve 112 istasyon binası

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, halkı doğrudan ilgilendiren yatırımlarına Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi 112 Acil Servis İstasyonu’nu da ekledi. Bakımsız eski binasında ihtiyacı karşılamakta zorlanan Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin yıkılarak yeni sağlık merkezi ile 112 Acil Servis İstasyonu’nu da bünyesinde barındıran yeni binanın yapımına yönelik protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep […]

hünkar köşkü sosyal tesisleri (2)

Hünkar köşkü sosyal tesisi

Sultan Abdülhamit Han döneminde yüzlerce usta getirilerek, 19 günde inşa edilen ve Atatürk’ün ziyaret ettiği bu köşkün havasını Bursalılar’ın da soluması için açılan ve 160 yıllık geçmişiyle tarihe tanıklık eden Hünkar Köşkü’ndeki sosyal tesis, eşsiz Bursa manzarasıyla konuklarını ağırlıyor.

mahfel

Mahfel kafe

İl Genel Meclisi tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen Mahfel, aslına uygun kimliği ile yeniden Bursalıların hizmetine açıldı.

Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi

50 yılı aşkın süredir öğrenci yetiştirerek Bursa’nın gelişimine katkıda bulunan Yıldırım Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘eğitime yüzde 100 destek’ projesi kapsamında sil baştan yenileniyor.

18080_DSC_7647_201410201232

Okulların Bakım Ve Onarımı

Üstün Üründül İ.O. Bakım ve Onarımı Karapınar Münevver Özcan İ.O. Bakım ve Onarımı Ertuğrulgazi İhsan Dikmen İ.O. Bakım ve Onarımı Hasan Ali Yücel İ.O. Bakım ve Onarımı Teferrüç Ali Osman Gür İ.O. Anasınıfı Ek Binası Yıldırım Bayezid And. Lis. Kütüphane Düzenlemesi İpekçilik Anadolu İmamhatip Lisesi Onarımı Emirsultan Lisesi Bakım ve Onarımı Emirbuhari İ.O. Anasınıfı Tadilatı […]

sarı camii (2)

Camilerin Bakım Ve Onarımı

Selçukbey Müminler Camii Gasilhane, WC, Şadırvan Yapımı Yunus Emre Camii Bakım ve Onarımı Vakıf Camii Onarım ve Boya işleri Karapınar Selahattin Eyyübi Camii Bakım ve Onarımı Yeşilyayla Havuzlu Camii Ek Hizmet Binası Bayezid Camii Çevre Düzenleme Yeşil Külliyesi WC yenileme

Huzurevi’ne yeni tesis

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaplıkaya Huzurevi bahçesinde projelendirilen 300 kişilik sosyal tesis, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete alındı.

malt1

Maltepe camii çevre düzenleme

Yıldırım’ın Maltepe Mahallesi’nde yer alan ve cenaze namazı kılınacak avlusu bile bulunmayan Maltepe Camii’nin çevresi, Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletiliyor.

24820_IMG_7229_201711091626

Mehmet Akif Ersoy Orta okulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da eğitime değer katan çalışmaları kapsamında yenilenecek olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nun inşaatı hızla sürüyor.