Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

kale

Orhangazi Kalesi Sosyal Tesisleri

Yıllardır atıl durumda bekletilen ve dağ ile göle hakim muhteşem bir manzaraya sahip olan Orhangazi Kalesi’ne çok amaçlı sosyal tesis kazandırılması için çalışmalara başlandı.

s1 copy

Orhangazi Sosyal Tesisleri

Orhangazi sosyal tesisi projesi tamamlanırken, ihale hazırlıkları devam ediyor.

sölöz

Yeni Sölöz Hizmet Binası

Büyükşehir Belediyesi´nin katkılarıyla yaptırılan Yeni Sölöz çok amaçlı hizmet binası, bölgeye değer kattı.

sahil güvenlik

Orhangazi sahilleri artık daha güvenli

Yeni Büyükşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sahasına giren İznik Gölü sahillerinde de güvenlik üst seviyeye çıkarıldı.

kent estetiği 4

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara çocuk oyun grubu ve bazı parklara da fitness aletleri yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Orhangazi İlçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 6 adet piknik masası ile 12 adet bank yerleştirildi.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelerde olası yangınlara anında müdahale edilebilmesi için uygun noktalara yangın dolabı yerleştirilmesiyle ilgili çalışmalara başlandı.

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve kentin ‘halk üniversitesi’ haline gelen Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Orhangazi Kurs Merkezi hizmete açıldı.

Hanımlar Lokali

Kent merkezindeki yapısı tamamen kullanılamaz haldeki binanın tehlike arz eden eski ahşap çatı karkası, kapı-pencere, döşemeler ve duvar kaplamalı tamamen söküldü. Yapı çatısından zemine tamamen yenilerek Orhangazili hanımların her türlü etkinliklerini gerçekleştirecekleri bir lokal olarak hizmete açıldı.