Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

BUSMEK artık Orhaneli’de

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde kişinin eğitim aldığı BUSMEK, artık Orhaneli ilçesindeki vatandaşlara da hizmet vermeye başladı.

orhaneli-ortaköy sağlık taraması

Ortaköy’de ücretsiz sağlık taraması

Sosyal belediyecilik konusundaki örnek çalışmalarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sağlık profilinin ortaya çıkarılması projesi kapsamında Orhaneli’nin Ortaköy beldesindeki vatandaşları tek tek sağlık testinden geçirerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

semerci CEM_9619

Semerci mahalle konağı

Köylerin sosyal ve kültürel anlamda da mahalleye dönüşümünü sağlamak amacıyla tüm bölgelere hizmet binaları kazandırılıyor. Bu kapsamda Semerci Mahalle Konağı projelendirme çalışmalarına başlandı.

çivili CEM_9782

Çivili meydan düzenleme projesi

Mahalle statüsüne geçen tüm köylerin sosyal donatı alanlarına kavuşmasına yönelik proje çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Çivili Mahallesi Meydan Düzenlemesiyle ilgili projelendirme çalışmalarına başladı.

merkez camii wc

Merkez Camii düzenleme

Plan değişikliklerinin tamamlanmasının ardından yapılacak Merkez Camii tuvaletleri yeniden düzenlenerek, bölgenin ihtiyaçlarına uygun hale getirilecek.

kent estetiği1

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 5 takım çocuk oyun grubu ile çeşitli noktalara fitness aletleri yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Orhaneli ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu  çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 170 adet piknik masası ile 359 adet bank yerleştirildi.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Orhaneli’nde hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelere yangın dolapları yerleştirilirken, olası yangınlara anında müdahale imkanı sağlandı.

İpek halı dokuma geliştiriliyor

Orhaneli’de el emeği olarak öne çıkan ipek halı dokumacılığının geliştirilmesi ve ürünlere yene pazarlar bulunmasına yönelik çalışmalara başlandı.

Kırsala sosyal destek

Bugüne kadar arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi, koza askısı gibi desteklerle her zaman üretecinin yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli ilçesinden gelen talepler üzerine bölgeye masa ve sandalye yardımı yaptı.

bilgisayar

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan dağ ilçelerindeki muhtarlıklara bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.