Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

IMG_3655

Merve Camii Kompleksi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Nilüfer’deki Merve Camii çevre düzenleme ve konferans salonu hizmete açıldı.

minareli çavuş çocuk parkı yapımı (1)

Minareliçavuş Çocuk Parkı

Tüm mahallelerde vatandaşların ortak kullanım alanı olan park ve bahçeler yeniden düzenleniyor. Bu çalışmalar kapsamında Minareliçavuş’ta çocuk parkı oluşturuldu ve park çocuk oyun grupları ile donatıldı.

çatalağıl köyü çocuk oyun parkı

Çatalağıl Köyü Park Yapımı

Spor tesisi, çocuk parkı, dinlenme alanı, yeşil alanlar gibi sosyal donatı alanlarını merkezin yanı sıra belde ve köylere de ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında Çatalağıl Köyü’ne de içinde çocuk oyun grupları, jimnastik aletleri ve yeşil alan bulunan bir park kazandırdı.

17

Kent Mobilyaları

Mahalle ve köylerden gelen talepler doğrultusunda uygun yerlere çocuk oyun grupları, spor aletleri, bank ve piknik masaları yerleştirildi.

Buski Görükle Ek Hizmet Binası

Büyükşehir Belediyesi´nce Kayapa, Görükle, Akçalar ve Hasanağa bölgelerinde oturan vatandaşların kent merkezine gelmeden işlemlerini kolaylıkla yapabilecekleri BUSKİ Görükle Ek Hizmet Binası, törenle hizmete açıldı.

kom binası (2)

Emniyete büyük destek

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılacak olan ‘Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (Kom) Binası’nın temeli törenle atıldı.

besaş arge2

BESAŞ Ar-Ge Merkezi

Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle, Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılan BESAŞ Ar-Ge Merkezi sayesinde öğrenciler hem uygulama yapacak, hem de bilimsel ürün çeşitliliği sağlıyor.

05 (1)_1

Hasta Yakınları Misafirhanesi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle Kampüsü’ne yapılacak hasta yakınları misafirhanesi sayesinde Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hastaların yakınları konaklama sorunu yaşamayacak.

küçük sanayi itfaiye binası (1)

Küçük Sanayi İtfaiye Binası

Halkın can ve mal güvenliğini yakından ilgilendiren itfaiye teşkilatının daha da güçlenmesi ve olası yangınlara en kısa zamanda müdahale edilebilmesi için yaptırılan Küçük Sanayi İtfaiye Hizmet binası, tamamlanarak hizmete açıldı.

BUSMEK Nilüfer’de yeni binasında

BUSMEK Nilüfer’deki yeni binasında hizmet vermeye başladı

Barınmaevi

Kimsesi olmadığı için kalacak yer bulamayan ve yoksullukla mücadeleye direnemeyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan barınma eviyle sıcak bir yuvaya kavuşuyor.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Nilüfer’de hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

19284_IMG_2578_201503311340

Otizm Aile Destek Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Otizm Federasyonu (ANOFED) ve Mina Otizmle Yaşam Derneği (MOYAD) işbirliğiyle oluşturduğu aile destek merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

altınşehir kuran kursu1

Altınşehir Kuran Kursu

Nilüfer Müftülüğü’nün girişimleriyle başlatılan Hacı Fahrettin Kılıç Camii inşaatı Büyükşehir Belediyesi desteğiyle tamamlanırken, ayrıca camiye 1 adet müştemilat binası yapıldı. Bölge halkının 7 yıldır talebi olan kuran kursu binasının da temeli atıldı.  

mimarlık1

Üniversiteye fakülte binası

Mimarlık Fakültesi’nin mevcut binasının tadilat işlerinin yapılması ve ayrıca yeni bir fakülte binası yapılmasına ilişkin protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay arasında imzalandı.

orman restoran

Orman Restoran açıldı

Bursa’nın hizmet kalitesini yükseltmek için şehrin her bir yanını sosyal tesislerle donatan Büyükşehir Belediyesi, 51. tesisi Atatürk Kent Ormanı’nda açtı.

Doğanköy’e dev eğitim kampüsü

Bursa’da 165 dönüm alana anaokulu, ilköğretim, lise ve üniversite kurulmasına ilişkin protokol, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Birlik Vakfı arasında imzalandı. Protokolle birlikte Nilüfer Doğanköy’de 165 dönümlük alan eğitim tesisleri yapılması şartıyla 25 yıl süreli olarak Birlik Vakfı’na devredildi.

akca

Akçalar cami çevre düzenleme

Akçalar Camii çevre düzenlemeleri kapsamında bahçe duvarları inşa edildi. Toplam kullanım alanı 9 bin metrekare olan bahçe içerisinde; 2 bin 200 metrekare parke, 550 metrekare yürüyüş yolu, 97 metrekare spor aletleri alanı ve 95 metrekare çocuk oyun alanı konuşlandırıldı.