Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

itfaiye binası 3

Güzelyalı İtfaiye binası

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Mudanya İtfaiye binası sayesinde bölgede yaşanan yangın olaylarına daha kısa zamanda müdahale edilirken, olası can ve mal kayıplarının da önüne geçiliyor.

1C6E9352

Tren İstasyonu Sosyal Tesisi

Mudanya’daki tarihi tren istasyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilip sosyal tesis olarak halkın hizmetine sunuldu.

mudanya altıntaş köyü hizmet binası

Altıntaş Hizmet Binası

Muhtarlık, sağlık merkezi, düğün salonu gibi birimleri bünyesinde bulunduran Altıntaş Hizmet Binası ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Mudanya ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında ilçedeki uygun alanlara piknik masası, bank, çocuk oyun grupları ve fitness aletleri yerleştiriliyor.

Mavi Tur’la deniz sefası

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla  düzenlenen Mudanya- Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri her yıl düzenli olarak yapılıyor.

altıntaş mezarlık duvar yapımı (3)

Altıntaş mezarlık duvarı yenilendi

Heyelan nedeniyle kaymaların yaşandığı mezarlıkta bu tehlikenin ortadan kaldırılması amacıyla mezarlığın etrafı yaklaşık 150 metre uzunluğunda duvarla örüldü.

SAHİL GÜVENLİK1

Mudanya sahilleri artık daha güvenli

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan cankurtaran timleri yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak denize girdiği bölgelerde vatandaşların can güvenliği için 24 saat görev yapıyor.

hayvan barınagı

Mudanya hayvan barınağı

Bademli’deki hayvan barınağının sağlıksız koşullar dolayısıyla hizmet verememesi üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında barınak aralarında yürüyüş yolları parke taşlarla döşenirken, barınaklar daha sağlıklı hale getiriliyor.

Mirzaoba’ya mahalle konağı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’nın Mirzaoba Mahallesi’nde Özel İdare tarafından yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen Mahalle Konağı’nı tamamlayarak bölge halkının hizmetine sundu.

KUMYAKA

Kumyaka’ya sosyal tesis

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya’nın Kumyaka Mahallesi’nde deniz kenarındaki Özel İdare’ye ait harabe halindeki tesisleri, turizme kazandırmak için çalışmalara başladı.

Altıntaş’a spor tesisi

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Altıntaş futbol sahası hizmete açıldı.

mudanya 112 acil servis (1)

112 Acil servis istasyon binası

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 112 acil servis istasyon binası hizmete açıldı.

altıntaş hizmet binası (2)

Altıntaş hizmet binası

Altıntaş Mahallesine yaptırılacak olan hizmet binasının temeli atıldı.