Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

kestel sosyal tesisi

Kestel Sosyal Tesisi’nde BURFAŞ kalitesi

Büyükşehir Belediyesi’ne, Kestel Belediyesi tarafından tahsis edilen ve BURFAŞ’ın işleteceği Kestel Sosyal Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

hanımlarlokali

Hanımlar Lokali

Uygulama projeleri tamamlanan Kestel Hanımlar Lokali inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. Proje kapsamında binada, derslikler, fitness salonu, kafeterya, mutfak ve WC gibi servis birimleri yer alıyor.

kestel itfaiye2

İtfaiye binası

Kestel İtfaiye Binası’nın hizmete açılmasıyla birlikte sanayi bölgeleri başta olmak üzere, bölgede çıkabilecek olası yangınlara daha kısa zamanda müdahale edilebiliyor.

ümitalan köyü açık pazar alanı (7)

Ümitalan Köyü açıkpazar alanı

Kent girişinde bulunan meyve satış stantları için tip proje uygulamaları devam ediyor.

ERDOGANKOY KENT MEZARLIGI HAVA NISAN 2013 (2)

Erdoğanköy kent mezarlığı

Bursa’da son yıllarda artan nüfusla birlikte ortaya çıkan kent mezarlığı ihtiyacının karşılanmasına yönelik hazırlanan 385 bin metrekare büyüklüğündeki Erdoğanköy kent mezarlığında defin işlemleri başladı.

17

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

Mahalle ve köylerden gelen talepler doğrultusunda uygun yerlere çocuk oyun grupları, spor aletleri, bank ve piknik masaları yerleştirildi.