Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

burfaş tesisleri (1)

Atatürk Parkı’na Sosyal Tesis

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinin yanı sıra ilçelere de kazandırılan sosyal tesislerin 53.’sü, Karacabey’de vatandaşların hizmetine açıldı.

leylek2

Leylek Şenliği Büyükşehir’le daha renkli

Uluabat’a bağlı Eskikaraağaç Köyü’nde onuncusu yapılan Leylek Şenliği Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl daha renkli görüntülere sahne oldu.

kent estetiği1

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Karacabey ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 37adet piknik masası ile 60 adet bank yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 4 takım çocuk oyun grubu ve bazı parklara da finess aletleri yerleştirildi.

sahil güvenlik

Karacabey sahilleri artık daha güvenli

Yeni Büyükşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sahasına giren Karacabey sahillerinde de güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Yeniköy’de 5 botla cankurtaran hizmeti veriliyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelerde olası yangınlara anında müdahale edilebilmesi için uygun noktalara yangın dolabı yerleştirilmesiyle ilgili çalışmalara başlandı.

muhtarlara eğitim

Muhtarlara evlilik eğitimi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Bursa Kent Konseyi’nin destek verdiği ‘Evlilik Kurumunu Tanıyorum’ projesi, Karacabeyli muhtarlara da anlatıldı.

cöp

Çöp kamyonu desteği

İlçedeki temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 3 adet çöp kamyonu Karacabey Belediyesi’ne hibe edildi.

GASİLHANE

Karacabey’e gasilhane

İlçeye gasilhane kazandırılması için proje çalışmalarına başlandı

barınma ve aş evi

Barınma ve aşevi

İlçeye barınma ve aş evi kazandırılması için çalışmalara başlandı.

sırabademler

Sırabademler düğün salonu

Sırabademler’e kazandırılacak düğün salonu ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı.

uluabat cok amaçlı salon

Uluabat çok amaçlı salon

Uluabat’a çok amaçlı salon kazandırılması için proje çalışmalarına başlandı.

gölkıyı çok amaçlı salon

Gölkıyı çok amaçlı salon

Gölkıyı çok amaçlı salon için proje çalışmalarına başlandı.

kültür merkezi

Karacabey Kültür Merkezi

Proje çalışmalarına başlanan ve Kültürpark içine yapılması planlanan Karacabey Kültür merkezi 500 kişilik çok amaçlı salon, 100 kişilik konferans salonu, Cep sinemaları ve Nikah salonunu bünyesinde barındıracak.