Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

MERPA Pazar alanı yenileniyor

Geçen yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar Alanı’nın (MERPA) yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projede inşaat hızla ilerliyor.

oylat3

Oylat Sosyal Tesisleri

Bursa kent merkezinde açılan ve halkın kaliteli hizmeti ucuza almasını sağlayan sosyal tesisleri adım adım ilçelere de taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 40. sosyal tesisi İnegöl’de hizmete açtı.

boğazköy sosyal tesisi

Baraj manzaralı Sosyal Tesis

Sosyal tesis yatırımlarıyla vatandaşların ekonomik ve güvenilir hizmetle buluşturan Büyükşehir Belediyesi İnegöl’e Boğazköy Barajı manzaralı bir sosyal tesis kazandırmak için proje çalışmalarına başladı.

DSC_9550

H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü

Karalar Mahallesi’nde 300 bin metrekarelik alana kurulan H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’nde yaklaşık 3 milyon TL.lik alt ve üst yapı ile çevre düzenlemesi yapıldı.

DSC_9962

Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım çalışmaları devam eden Erdem Beyazıt İmam Hatip Okulu’nun bulunduğu alana 24 derslikli yeni bir okul binası yapılacak.

DSC_9902

100. Yıl İlkokuluna yeni bina ve spor salonu

Orhaniye Mahallesi’ndeki 100.Yıl İlkokulu yıkılarak yerine 18 derslikli yeni bir okul binası ile spor salonu yapılacak.

karakadı köy konağı (3)

Mahalle Konakları yapılıyor

Karakadı, Esenköy ve Elmaçayır Mahallelerindeki mahalle konakları inşaatları hızla sürüyor.

Alanyurt mezarlık alanı düzenleme

İnegöl İlçesi’nde Alanyurt Mevkii’inde bulunan arazinin yeni mezarlık alanı olarak düzenlenmesi için proje çalışmalarına başlandı.

inegöl itfaiye (2)

İtfaiye binası modernize ediliyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine dahil olan İnegöl İtfaiye Grup binası ihtiyaçlar doğrultusunda modernize ediliyor.

inegöl mahmudiye mezarlığı (1)

Mahmudiye mezarlığı çevre düzenlemesi

Mahmudiye Mezarlığı, bordür, tretuvar ve çevre düzenlemeleriyle daha düzenli hale getiriliyor.

hamam

Hamamlı düğün salonu yenileniyor

Hamamlı Düğün Salonu bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde modernize ediliyor.