Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

harmanc kapak

Ilıcaksu termal turizme açılıyor

Harmancık ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki Ilıcaksu’daki termal tesisler, gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından termal turizme kazandırılacak.

ekoturizm

Eko turizme Büyükşehir desteği

Harmancık Belediyesi’nin BEBKA desteğiyle Dede mevkiinde yaptırdığı 14 adet bungalov ev, restoran, müze, paintball ve okçuluk alanları, Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle eko-turizme kazandırıldı.

sosyal tesisi

Harmancık Sosyal Tesisleri

Gerek mimarisi gerekse teknik özellikleriyle ilçe turizmine büyük bir değer katacak olan Sosyal Tesis Projesiyle ilgili keşif çalışmaları devam ediyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

hoban dnişment CEM_0053

Hobandanişment’e düğün salonu

Kırsal kesimin sosyokültürel anlamda da kalkınması hedefiyle mahalleler sosyal donatı alanlarına kavuşuyor. Hobandanişment mahallesine de düğün salonu yapılmasına ilişkin proje çalışmalarına başlandı.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Harmancık’ta hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelere yangın dolapları yerleştirilirken, olası yangınlara anında müdahale imkanı sağlandı.

busmek14

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren BUSMEK’in, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de teşkilatlanması için çalışmalar sürüyor.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına Harmancıklı hanımların da dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor.

tiyatroooo

Tiyatro, turnelerle halkın ayağına gidiyor

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu düzenlediği turneler kapsamında Harmancık ilçesinde de vatandaşlara periyodik aralıklarla oyunlarını sergiliyor.

bilgisayar

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan dağ ilçelerindeki muhtarlıklara bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.