Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

atatepe sosyal tesisleri (6)

Atatepe Sosyal Tesisleri

Kent merkezindeki sosyal tesislerle Bursalıları kaliteli ve ekonomik hizmetle buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Atatepe Sosyal Tesisleri de Gemlik’in en ayrıcalıklı mekanlarından beri haline geldi

NARLI SOSYAL TESISLERI AGUSTOS 2013 (8)

Narlı Karacaali Sosyal Tesisleri

Yıllarca resmi kurumlar tarafından kullanılan ancak son 10 yıldır metruk halde duran ve zaman zaman kontrolsüz kullanıldığı için bölge halkını rahatsız eden Narlı Karacaali tesisleri, bungolov evlerin hizmete alınmasıyla tam bir tatil köyüne dönüştü.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Gemlik ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında ilçedeki uygun alanlara piknik masası, bank, çocuk oyun grupları ve finess aletleri yerleştiriliyor.

531

Mavi Tur’la deniz sefası

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri her yıl düzenli olarak yapılıyor.

karacaali izcilik ve eğitim kampı (17)

İzcilik kampları Büyükşehir himayesinde

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne ait Karacaali ve Hasanağa izcilik ve eğitim tesisleri, 5 yıl süreyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gemlik Belediyesi´ne devredildi. Devredilen tesisler en kısa sürede modernize edilerek yatak kapasitesi 300’e çıkarılacak.

SAMSUNG CSC

Gemlik sahilleri artık daha güvenli

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan cankurtaran timleri yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak denize girdiği bölgelerde vatandaşların can güvenliği için 24 saat görev yapıyor.

gemlik busmek binası (1)

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan BUSMEK, bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getirdi.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına ve engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına katılım her geçen gün artıyor.

gemlik mezar

Gemlik’e yeni mezarlık alanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde kamulaştırılan alanın mezarlığa dönüştürülmesiyle Gemlik’in en önemli sorunların biri çözüme kavuşurken, bir taraftan kamulaştırma ve düzenleme çalışmalarının devam ettiği yeni mezarlık alanında defin işlemleri de başladı.

kumla çamlı tepe camii (2)

Kumla Çamlıtepe’ye yeni cami

Yaz aylarında nüfusu 100 binlere ulaşan Gemlik Kumla’da bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan cami sorunu da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ortadan kaldırılıyor. Çamlıtepe Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçireceği Çamlıtepe Camii inşaatı hızla yükseliyor.

gencali mahalle konağı

Gencali Mahalle Konağı

Gencali Mahallesi için projelendirilen mahalle konağının yapılmasıyla birlikte bölge halkının en önemli sorunlarından biri ortadan kaldırılmış olacak.

gençali köyü mezarlık duvarı (1)

Gençali mezarlığı çevre düzenleme

Gençali Mahallesi’ndeki mezarlığın çevre duvarları Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor.

27340_MTVjOWI1MW

Gemlik’e termal tesis

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın denize açılan kapılarından biri olan Gemlik’e kazandırılacak Termal Turizm Tesisinde inşaat hızlandı.