Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Büyükorhan ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar Kapsamında bugüne kadar ilçeye 49 adet piknik masası ile 70 adet bank yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 12 takım çocuk oyun grubu ile çeşitli noktalara fitness aletleri yerleştirildi.

eğitim protokol

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Büyükorhan’da hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelere yangın dolapları yerleştirilirken, olası yangınlara anında müdahale imkanı sağlandı.

10

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren BUSMEK’in, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de teşkilatlanması için çalışmalar sürüyor.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına Büyükorhanlı hanımların da dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor.

tiyatroooo

Tiyatro, turnelerle halkın ayağına gidiyor

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu düzenlediği turneler kapsamında Büyükorhan ilçesinde de vatandaşlara periyodik aralıklarla oyunlarını sergiliyor.

MASA

Kırsala sosyal destek

Bugüne kadar arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi, koza askısı gibi desteklerle her zaman üretecinin yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan ilçesinden gelen talepler üzerine bölgeye masa ve sandalye yardımı yaptı.

cöp

Çöp kamyonu desteği

İlçedeki temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 1 adet çöp kamyonu Büyükorhan Belediyesi’ne hibe edildi.

bilgisayar

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan dağ ilçelerindeki muhtarlıklara bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

IMG_0915

Modern pazar yeri

Büyükşehir Belediyesi, merkeze yeni bağlanan ilçeleri de daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Büyükorhan ilçesine de 2 bin metrekare alanlı modern kapalı Pazar yeri kazandırıyor.