Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

SOSYAL

harmanc kapak

Ilıcaksu termal turizme açılıyor

Harmancık ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki Ilıcaksu’daki termal tesisler, gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından termal turizme kazandırılacak.

ekoturizm

Eko turizme Büyükşehir desteği

Harmancık Belediyesi’nin BEBKA desteğiyle Dede mevkiinde yaptırdığı 14 adet bungalov ev, restoran, müze, paintball ve okçuluk alanları, Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle eko-turizme kazandırıldı.

sosyal tesisi

Harmancık Sosyal Tesisleri

Gerek mimarisi gerekse teknik özellikleriyle ilçe turizmine büyük bir değer katacak olan Sosyal Tesis Projesiyle ilgili keşif çalışmaları devam ediyor.

Muhtarlara teknoloji desteği sürüyor

Bugüne kadar bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan 600’ü aşkın muhtarlığa bilgisayar temin eden Büyükşehir Belediyesi, muhtarlara teknoloji desteğini sürdürüyor.

arac

İlçelere hizmet yeni araçlarla gidiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelere daha verimli hizmet sunmak için BUSKİ filosuna yaklaşık 3,5 milyon TL’lik yatırımla 24 yeni araç ekledi.

hoban dnişment CEM_0053

Hobandanişment’e düğün salonu

Kırsal kesimin sosyokültürel anlamda da kalkınması hedefiyle mahalleler sosyal donatı alanlarına kavuşuyor. Hobandanişment mahallesine de düğün salonu yapılmasına ilişkin proje çalışmalarına başlandı.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Harmancık’ta hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelere yangın dolapları yerleştirilirken, olası yangınlara anında müdahale imkanı sağlandı.

busmek14

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren BUSMEK’in, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de teşkilatlanması için çalışmalar sürüyor.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına Harmancıklı hanımların da dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor.

tiyatroooo

Tiyatro, turnelerle halkın ayağına gidiyor

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu düzenlediği turneler kapsamında Harmancık ilçesinde de vatandaşlara periyodik aralıklarla oyunlarını sergiliyor.

image5

Çanakkale’de Bursa şehitliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Garnizon Komutanlığı’yla birlikte ‘Çanakkale savaşı esnasında Bursa Seyyar Jandarma Taburu tarafından inşa edilen ve zamanla bakımsız kalan ‘Kireçtepe Gelibolu ve Bursa Jandarma Taburu Şehitliği’ni yeniden düzenledi.

EVDE HASTA BAKIMIM

EVDE BAKIM HİZMETİ

Bakacak kimsesi olmayan özellikle yatağa bağımlı hastalar Evde Hasta ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde görevli uzman sağlık personeli sayesinde hayata tutunmaya devam ediyor.

352

CENAZE HİZMETLERİ

Heykel’deki Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ile kentin farklı noktalarında bulunan gasilhaneler Acemler’deki yeni binasında hizmet veriyor. Vatandaşlarımız artık en zor günlerinde tek merkezden hizmet alma imkanına kavuştu.

452

BARINMA EVİ

Kimsesi olmadığı için kalacak yer bulamayan ve yoksullukla mücadeleye direnemeyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan barınma eviyle sıcak bir yuvaya kavuşuyor.

tiyatro

TİYATRO VE SİNEMA ŞÖLENİ

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun turne programları tüm ilçelerde sanatseverleri tiyatro ile buluştururken. Yazlık Sinema Kumpanyası ile vizyondaki filmler vatandaşların ayağına kadar gidiyor.

05 (1)

HASTA YAKINLARI MİSAFİRHANESİ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne hastalarını getiren vatandaşların, yıllardır yaşadığı konaklama sorunu, ‘Hasta Yakınları Misafirhanesi’ ile çözülürken, Zübeyde Hanım Doğumevi’nde doğum yapan anneler de bebeklerinin tedavisi süresince TAKAV misafirhanesinde Büyükşehir’in misafiri oluyor.

451

HUZUREVİ

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle hayırsever iş adamı Faik Çelik tarafından yaptırılan Bulduk Huzurevi, beş yıldızlı otel kalitesiyle sadece kent merkezi değil, tüm ilçelerden gelen yaşlılara da ev sahipliği yapıyor.

SEVGİ MAĞAZASI

Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki katlı otoparkın altında bulunan Büyükşehir Belediyesi Gönül Dostları Sosyal Yardım Dağıtım Merkezi, hayırsever vatandaşlarla yoksul vatandaşlar arasında köprü vazifesi görüyor.

37

ENGELLİ HİZMETLERİ

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen tekerlekli/akülü sandalye ve işitme cihazları temini gerçekleştiriliyor.

8379_yardm_paketi_201111041219

SOSYAL YARDIMLAR

Bursa’da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlara da periyodik olarak gıda, giyecek ve yakacak yardımlarında bulunuyor.

HETADER/OTİZM ÇALIŞMALARI

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Hemofili ve Talasemi Derneği’ne bir yönetim binası kazandırırken, tedavisi sadece kan olan bu hastalıklarla mücadele için ‘Kan kardeşim olur musun? adı altında kan bağışı kampanyası başlattı.

BUSMEK2

BUSMEK KURSLARI

Merkeze bağlı tüm ilçelerde faaliyet gösteren ve 14 kurs merkezi, 1 müze ve 3 kültür merkezinde 120 branşta eğitimlerin devam ettiği BUSMEK bugüne kadar 120 bin kursiyeri mezun etti.

bumep3

(BUMEP) (BENMEP) MOBİL EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan BUMEP’le ev hanımları bulundukları mahallelerde bilgisayar kullanmayı öğrenirken, BENMEP ile de engelli vatandaşlar teknoloji ile buluşuyor.

531

MAVİ TUR YEŞİL TUR

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin sahillerindeki değeri tüm Bursalılara yaşatmak amacıyla yaz aylarında vatandaşlara ücretsiz deniz seferleri düzenlerken, kentimizin değerlerini vatandaşlara daha yakından tanıtmak amacıyla, Bursa’mızın güzide turizm merkezi olan Uludağ’a ücretsiz olarak gezi araçları ile rehber eşliğinde tanıtım turları hizmeti sunuyor.

87

KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK KAMPI

Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, kendini tanıyan, araştırmacı, çevreye ve sorunlara duyarlı bir gençlik oluşumuna katkıda bulunurken, hayallerindeki tatili yaşama fırsatı yakalayan gençler, unutulmaz dostluklara ve anılara da sahip oluyor.

17799_DSC_0858_201409061346

SÜNNET ŞÖLENLERİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 17 ilçede belirlenen çocuklar erkekliğe ilk adımını attı.

Adana Köpek Bar?na??

HAYVAN BARINAKLARI

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri tarafından kurulan ve kurulacak olan hayvan barınakları için de gerekli teknik ve malzeme desteği veriyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BİSİKLET

Bursa’yı sporda da öncü bir kent haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın tüm ilçelerinden binlerce başarılı öğrenciye bisiklet ve kask hediye etti.

ÜNİVERSİTE SINAVINDA DERECEYE GİRENLERE OTOMOBİL

Zorlu üniversite maratonu öncesi düzenlenen kampanyalarla, üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 10’a giren öğrenciler otomobil, ilk bine giren öğrenciler de bisikletle ödüllendiriliyor.

eskiokul

ESKİ KÖY OKULLARI HALKIN HİZMETİNDE

Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Valiliği arasında yapılan protokolle, kullanılmayan eski köy okullarının onarım sorumluluğunu da üzerine alan Büyükşehir, bu okulları onararak, halkın kullanımına açacak.

kent hali (2)

GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN TEK MERKEZDEN HİZMET

Büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesinin ardından hizmet alanı 17 ilçeyi de kapsayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki hal varlıklarını Görükle’deki kent hali bünyesine aldı. Bu sayede gıda güvenliği açısından tek merkezden hizmet dönemi başladı.

BILIM-VE-TEKNOLOJI-MERKEZI-ACILIS-OCAK-2014

Bursa Bilim Teknoloji Merkezi

BUTTİM Fuar Alanı’nın yanındaki 10 bin metrekarelik alana yaptırılan kendi binasında hizmet veren ve sahip olduğu teknik donanım ile Avrupa’da benzeri bulunmayan Bilim Teknoloji Merkezi, tüm ilçelerden gelen bilim meraklılarına ev sahipliği yapıyor.

ALTIN-KARAGOZ-HALK-DANSLARI-FESTIVALI-23-1024x682

Dünyanın kültür harmanı Bursa

Uluslararası Bursa Festivali, Altın Karagöz Halk Dansları Festivali, Fotofest, Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, Çocuk Tiyatroları Festivali gibi bir çok ulusal ve uluslararası festivali Bursalılarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, kentte adeta bir kültür harmanı yaşatıyor.

atatepe sosyal tesisleri (6)

Atatepe Sosyal Tesisleri

Kent merkezindeki sosyal tesislerle Bursalıları kaliteli ve ekonomik hizmetle buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Atatepe Sosyal Tesisleri de Gemlik’in en ayrıcalıklı mekanlarından beri haline geldi

NARLI SOSYAL TESISLERI AGUSTOS 2013 (8)

Narlı Karacaali Sosyal Tesisleri

Yıllarca resmi kurumlar tarafından kullanılan ancak son 10 yıldır metruk halde duran ve zaman zaman kontrolsüz kullanıldığı için bölge halkını rahatsız eden Narlı Karacaali tesisleri, bungolov evlerin hizmete alınmasıyla tam bir tatil köyüne dönüştü.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Gemlik ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında ilçedeki uygun alanlara piknik masası, bank, çocuk oyun grupları ve finess aletleri yerleştiriliyor.

531

Mavi Tur’la deniz sefası

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri her yıl düzenli olarak yapılıyor.

karacaali izcilik ve eğitim kampı (17)

İzcilik kampları Büyükşehir himayesinde

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne ait Karacaali ve Hasanağa izcilik ve eğitim tesisleri, 5 yıl süreyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gemlik Belediyesi´ne devredildi. Devredilen tesisler en kısa sürede modernize edilerek yatak kapasitesi 300’e çıkarılacak.

SAMSUNG CSC

Gemlik sahilleri artık daha güvenli

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan cankurtaran timleri yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak denize girdiği bölgelerde vatandaşların can güvenliği için 24 saat görev yapıyor.

gemlik busmek binası (1)

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan BUSMEK, bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getirdi.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına ve engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına katılım her geçen gün artıyor.

gürsu su 1

Gürsu Su Değirmeni restorasyonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi ve kültürel değerlerin gün yüzüne çıkarılması çalışmaları kapsamında restore ettirdiği Tarihi Gürsu Su Değirmeni, şehir merkezindeki 32. sosyal tesis olarak hizmete açıldı.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına ve engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına katılım her geçen gün artıyor.

busmek14

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan BUSMEK, bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getirdi.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Büyükorhan ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar Kapsamında bugüne kadar ilçeye 49 adet piknik masası ile 70 adet bank yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 12 takım çocuk oyun grubu ile çeşitli noktalara fitness aletleri yerleştirildi.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Büyükorhan’da hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelere yangın dolapları yerleştirilirken, olası yangınlara anında müdahale imkanı sağlandı.

10

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

Bursa’da 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren BUSMEK’in, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de teşkilatlanması için çalışmalar sürüyor.

bumep3

BUMEP ve BENMEP’le mahallelerde bilgisayar eğitimi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, donanımlı otobüslerle, mahallelerde ev hanımlarına yönelik düzenlenen bilgisayar eğitimi programına Büyükorhanlı hanımların da dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor.

tiyatroooo

Tiyatro, turnelerle halkın ayağına gidiyor

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu düzenlediği turneler kapsamında Büyükorhan ilçesinde de vatandaşlara periyodik aralıklarla oyunlarını sergiliyor.

MERPA Pazar alanı yenileniyor

Geçen yılın son günlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar Alanı’nın (MERPA) yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projede inşaat hızla ilerliyor.

oylat3

Oylat Sosyal Tesisleri

Bursa kent merkezinde açılan ve halkın kaliteli hizmeti ucuza almasını sağlayan sosyal tesisleri adım adım ilçelere de taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 40. sosyal tesisi İnegöl’de hizmete açtı.

boğazköy sosyal tesisi

Baraj manzaralı Sosyal Tesis

Sosyal tesis yatırımlarıyla vatandaşların ekonomik ve güvenilir hizmetle buluşturan Büyükşehir Belediyesi İnegöl’e Boğazköy Barajı manzaralı bir sosyal tesis kazandırmak için proje çalışmalarına başladı.

DSC_9550

H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü

Karalar Mahallesi’nde 300 bin metrekarelik alana kurulan H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’nde yaklaşık 3 milyon TL.lik alt ve üst yapı ile çevre düzenlemesi yapıldı.

DSC_9962

Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım çalışmaları devam eden Erdem Beyazıt İmam Hatip Okulu’nun bulunduğu alana 24 derslikli yeni bir okul binası yapılacak.

DSC_9902

100. Yıl İlkokuluna yeni bina ve spor salonu

Orhaniye Mahallesi’ndeki 100.Yıl İlkokulu yıkılarak yerine 18 derslikli yeni bir okul binası ile spor salonu yapılacak.

karakadı köy konağı (3)

Mahalle Konakları yapılıyor

Karakadı, Esenköy ve Elmaçayır Mahallelerindeki mahalle konakları inşaatları hızla sürüyor.

Alanyurt mezarlık alanı düzenleme

İnegöl İlçesi’nde Alanyurt Mevkii’inde bulunan arazinin yeni mezarlık alanı olarak düzenlenmesi için proje çalışmalarına başlandı.

inegöl itfaiye (2)

İtfaiye binası modernize ediliyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine dahil olan İnegöl İtfaiye Grup binası ihtiyaçlar doğrultusunda modernize ediliyor.

inegöl mahmudiye mezarlığı (1)

Mahmudiye mezarlığı çevre düzenlemesi

Mahmudiye Mezarlığı, bordür, tretuvar ve çevre düzenlemeleriyle daha düzenli hale getiriliyor.

hamam

Hamamlı düğün salonu yenileniyor

Hamamlı Düğün Salonu bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde modernize ediliyor.

iznik-3

Bayraklı Tepe Sosyal Tesisi

İznik’in önemli inanç alanlarından biri olan Abdulvahap Tepesi’ne ay yıldız konseptinde bir sosyal tesis kazandırılmasına ilişkin proje çalışmaları tamamlandı.

CANKURTARAN

İznik Gölü’nde cankurtaran hizmeti

Yaz aylarında İznik Gölü’nde de yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla 5 olan cankurtaran botu sayısı 9’a çıkarılırken, ekipler İznik Gölü’nde de güvenlik tedbirlerini artırdı.

iznik balgöç

BALGÖÇ Hizmet Binası açıldı

Bursa genelinde tüm sivil toplum örgütlerinin eksikliklerinin giderilmesi noktasında katkı veren Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik’te yaptırılan BAL-GÖÇ hizmet binası hizmete açıldı.

burfaş tesisleri (1)

Atatürk Parkı’na Sosyal Tesis

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinin yanı sıra ilçelere de kazandırılan sosyal tesislerin 53.’sü, Karacabey’de vatandaşların hizmetine açıldı.

leylek2

Leylek Şenliği Büyükşehir’le daha renkli

Uluabat’a bağlı Eskikaraağaç Köyü’nde onuncusu yapılan Leylek Şenliği Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl daha renkli görüntülere sahne oldu.

kent estetiği1

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Karacabey ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 37adet piknik masası ile 60 adet bank yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 4 takım çocuk oyun grubu ve bazı parklara da finess aletleri yerleştirildi.

sahil güvenlik

Karacabey sahilleri artık daha güvenli

Yeni Büyükşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sahasına giren Karacabey sahillerinde de güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Yeniköy’de 5 botla cankurtaran hizmeti veriliyor.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak mahallelerde olası yangınlara anında müdahale edilebilmesi için uygun noktalara yangın dolabı yerleştirilmesiyle ilgili çalışmalara başlandı.

muhtarlara eğitim

Muhtarlara evlilik eğitimi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Bursa Kent Konseyi’nin destek verdiği ‘Evlilik Kurumunu Tanıyorum’ projesi, Karacabeyli muhtarlara da anlatıldı.

Kız öğrenci yurdu tamamlanıyor

Yapımına yıllar önce başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan Keles’teki kız öğrenci yurdu, Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesiyle tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu.  

SAMSUNG CSC

Başarılı öğrenciler bisikletle ödül

Bursa genelinde derslerinde başarılı olan 2 bin 95 öğrenciyi bisikletle ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, Keles ilçesindeki 20 başarılı öğrenciye de bisiklet hediye etti.

Eğitim kurumlarına personel desteği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Keles’te hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların hizmetli personel temini Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

tiyatro_1

Keles’te tiyatro gösterisi

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu düzenlediği turneler kapsamında Keles ilçesinde de vatandaşlara periyodik aralıklarla oyunlarını sergiliyor.

kestel sosyal tesisi

Kestel Sosyal Tesisi’nde BURFAŞ kalitesi

Büyükşehir Belediyesi’ne, Kestel Belediyesi tarafından tahsis edilen ve BURFAŞ’ın işleteceği Kestel Sosyal Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

hanımlarlokali

Hanımlar Lokali

Uygulama projeleri tamamlanan Kestel Hanımlar Lokali inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. Proje kapsamında binada, derslikler, fitness salonu, kafeterya, mutfak ve WC gibi servis birimleri yer alıyor.

kestel itfaiye2

İtfaiye binası

Kestel İtfaiye Binası’nın hizmete açılmasıyla birlikte sanayi bölgeleri başta olmak üzere, bölgede çıkabilecek olası yangınlara daha kısa zamanda müdahale edilebiliyor.

ümitalan köyü açık pazar alanı (7)

Ümitalan Köyü açıkpazar alanı

Kent girişinde bulunan meyve satış stantları için tip proje uygulamaları devam ediyor.

ERDOGANKOY KENT MEZARLIGI HAVA NISAN 2013 (2)

Erdoğanköy kent mezarlığı

Bursa’da son yıllarda artan nüfusla birlikte ortaya çıkan kent mezarlığı ihtiyacının karşılanmasına yönelik hazırlanan 385 bin metrekare büyüklüğündeki Erdoğanköy kent mezarlığında defin işlemleri başladı.

17

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

Mahalle ve köylerden gelen talepler doğrultusunda uygun yerlere çocuk oyun grupları, spor aletleri, bank ve piknik masaları yerleştirildi.

itfaiye binası 3

Güzelyalı İtfaiye binası

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Mudanya İtfaiye binası sayesinde bölgede yaşanan yangın olaylarına daha kısa zamanda müdahale edilirken, olası can ve mal kayıplarının da önüne geçiliyor.

1C6E9352

Tren İstasyonu Sosyal Tesisi

Mudanya’daki tarihi tren istasyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilip sosyal tesis olarak halkın hizmetine sunuldu.

mudanya altıntaş köyü hizmet binası

Altıntaş Hizmet Binası

Muhtarlık, sağlık merkezi, düğün salonu gibi birimleri bünyesinde bulunduran Altıntaş Hizmet Binası ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Mudanya ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında ilçedeki uygun alanlara piknik masası, bank, çocuk oyun grupları ve fitness aletleri yerleştiriliyor.

Mavi Tur’la deniz sefası

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla  düzenlenen Mudanya- Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri her yıl düzenli olarak yapılıyor.

altıntaş mezarlık duvar yapımı (3)

Altıntaş mezarlık duvarı yenilendi

Heyelan nedeniyle kaymaların yaşandığı mezarlıkta bu tehlikenin ortadan kaldırılması amacıyla mezarlığın etrafı yaklaşık 150 metre uzunluğunda duvarla örüldü.

SAHİL GÜVENLİK1

Mudanya sahilleri artık daha güvenli

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan cankurtaran timleri yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak denize girdiği bölgelerde vatandaşların can güvenliği için 24 saat görev yapıyor.

hayvan barınagı

Mudanya hayvan barınağı

Bademli’deki hayvan barınağının sağlıksız koşullar dolayısıyla hizmet verememesi üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında barınak aralarında yürüyüş yolları parke taşlarla döşenirken, barınaklar daha sağlıklı hale getiriliyor.

Kule Restoran

İlçeyi ikiye ayıran Kirmasti Çayı’na hakim manzarası ile dikkat çeken bölgeye yapılacak Kule Restoran ilçe halkının buluşma noktası olacak.

tümbüldek

Tümbüldek Kaplıcaları turizme kazandırılıyor

Bursa’nın turizmden aldığı payın artırılması amacıyla kentin sahip olduğu tüm değerleri en iyi şekilde kullanan Büyükşehir Belediyesi, termal turizm yatırımları kapsamında Tümbüldek Kaplıcalarını da cazibe merkezi haline getirecek proje çalışmalarını başlattı.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 8 takım çocuk oyun grubu ile 30 takım finess aleti yerleştirildi. İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Mustafakemalpaşa ilçesi de kent mobilyaları ile donatılıyor. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar ilçeye 269 adet piknik masası ile 368 adet bank yerleştirildi.

Muhtarlara evlilik eğitimi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Bursa Kent Konseyi’nin Destek verdiği ‘Evlilik Kurumunu Tanıyorum’ projesi, İnegöl ve Karacabey’in ardından Mustafakemalpaşalı muhtarlara da anlatıldı.

YANGIN DOLABI

Yangın dolaplarıyla ilçeler daha güvenli

İlçe merkezine uzak 60 mahalleye yangın dolabı kurulurken, 10 mahalleye daha yangın dolabı kurulmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor.

BUSMEK mkp1

BUSMEK tüm ilçeleri kucaklıyor

BUSMEK, Mustafakemalpaşa’da da açıldı. Bilişim teknolojileri, el sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, yabancı dil, yiyecek-içecek ve endüstriyel mutfak başta olmak üzere 28 branşta 1800 kursiyerin eğitim alacağı kurs merkezinde eğitimler başladı.

rafat el roman 29 ekim konseri

Mustafakemalpaşa’da Rafet El Roman Konseri

Bursa’nın tüm ilçelerine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirilen ‘Cumhuriyet Konseri’nde ünlü şarkıcı Rafet El Roman sahneye çıktı. Adnan Menderes Meydanı’nda sevenleriyle buluşan Rafet El Roman, en güzel şarkılarını Mustafakemalpaşa’daki hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

BUSMEK artık Orhaneli’de

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde kişinin eğitim aldığı BUSMEK, artık Orhaneli ilçesindeki vatandaşlara da hizmet vermeye başladı.

orhaneli-ortaköy sağlık taraması

Ortaköy’de ücretsiz sağlık taraması

Sosyal belediyecilik konusundaki örnek çalışmalarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sağlık profilinin ortaya çıkarılması projesi kapsamında Orhaneli’nin Ortaköy beldesindeki vatandaşları tek tek sağlık testinden geçirerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

semerci CEM_9619

Semerci mahalle konağı

Köylerin sosyal ve kültürel anlamda da mahalleye dönüşümünü sağlamak amacıyla tüm bölgelere hizmet binaları kazandırılıyor. Bu kapsamda Semerci Mahalle Konağı projelendirme çalışmalarına başlandı.

çivili CEM_9782

Çivili meydan düzenleme projesi

Mahalle statüsüne geçen tüm köylerin sosyal donatı alanlarına kavuşmasına yönelik proje çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Çivili Mahallesi Meydan Düzenlemesiyle ilgili projelendirme çalışmalarına başladı.