Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ÇEVRE-ALTYAPI

copluk

Çöplük alanları rehabilite ediliyor

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

çiçek

Yeni park ve rekreasyon alanları

Yeni Büyükşehir yasasının ardından ilçelerdeki 10 bin metrekare alanın üzerindeki parkların sorumluluğunu da üzerine alan Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelere yeni park ve rekreasyon alanları kazandırmak için çalışmalara başladı.

17226_EAG_0424_201406271329

Sinekle kesintisiz mücadele

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği ilaçlama hizmetini tek elden yürüten Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’ta da sinekle mücadele çalışmalarını başlattı.

son resimler 064

Mahallelere giriş tabelası ve meydan saati

Mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda mahalle meydanlarına dekoratif meydan saatleri montajı yapılıyor. Artık Büyükşehir Belediyesi’nin birer mahallesi olan tüm köylerin girişlerine tek tip tabelalar monte ediliyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 22 bin metre içme suyu hattı, 2.448 metre kanalizasyon hattı ve 379 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

hikmet şahin kültür parkı (5)

Hikmet Şahin Kültür Parkı bakım onarımı

Hikmet Şahin Kültür Parkı, Kuğu Park gibi ilçedeki büyük parklarda bakım, onarım, temiz ve çevre düzenlemesi çalışmaları periyodik olarak yapılıyor.

kent estetiği 6

Mahalleler kent mobilyalarıyla donatılıyor

İlçe merkezinin yanı sıra mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda uygun görülen noktalara 20 takım çocuk oyun grubu ve 70 takım da finess aletleri yerleştirildi. Yine belirli park ve bahçelere de bank ve piknik masaları yerleştiriliyor.

hastane önü 1

Devlet Hastanesi çevresi modern görünüme kavuştu

İnegöl Devlet Hastanesi çevre düzenleme çalışmalarıyla daha modern bir hale gelirken, yaya kaldırım ve tretuar düzenlemeleriyle bölge daha sağlıklı hale getirildi.

inegöl eski kültür sarayı (3)

Eski kültür sarayına otopark ve meydan düzenlemesi

Eski Kültür  Sarayı’na zeminaltı otopark ve meydan düzenleme çalışmalarıyla projeler hazırlanıyor.

alanyurt

Alanyurt Uludağ Camii çevre düzenleme

İnegöl Alanyurt’taki Uludağ Camii’nde de çevre düzenlemesi yaptı. Çevre duvarları, mozaik harpuşta, ferforje korkuluk, wash beton döşemesi, bordür ve çevre aydınlatma imalatları yapılan camii, manevi iklime yakışır hale getirildi.

filo1

Her ilçeye özel makine parkı

Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köye hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan araçlarla makine parkını da genişletiyor. Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturulurken, bu sayı yakında 12’ye çıkacak. İlçelere özel şantiyelerle hizmet akışı hızlanacak.  

sarıpınar

Sarıpınar içme suyuna kavuştu

İnegöl’ün Sarıpınar beldesi, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 2.1 milyon TL’lik yatırımla içme suyuna kavuştu.

OYLAT

Selin yaraları sarıldı

Haziran ayında yaşanan şiddetli yağışların ardından İnegöl Oylat’ta meydana gelen sel felaketinin ardından BUSKİ ekipleri bölgede altyapı seferberliği başlattı.

halhalca

Halhalca içme suyu hattı

Sondaj sistemiyle yeraltından sağlıksız içme suyu tüketen Şehitler, Halhalca, Karagölet, Çavuşköy, Sungurpaşa ve Boğazköy Mahalleleri içme suyu isale hatları ve su depolarının temeli atıldı. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak proje kapsamında 31 kilometre isale hattı imalatı ve toplamda 6 adet su deposu imalatı gerçekleştirilecek.