Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ÇEVRE-ALTYAPI

copluk

Çöplük alanları rehabilite ediliyor

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

çiçek

Yeni park ve rekreasyon alanları

Yeni Büyükşehir yasasının ardından ilçelerdeki 10 bin metrekare alanın üzerindeki parkların sorumluluğunu da üzerine alan Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelere yeni park ve rekreasyon alanları kazandırmak için çalışmalara başladı.

17226_EAG_0424_201406271329

Sinekle kesintisiz mücadele

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği ilaçlama hizmetini tek elden yürüten Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’ta da sinekle mücadele çalışmalarını başlattı.

son resimler 064

Mahallelere giriş tabelası ve meydan saati

Mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda mahalle meydanlarına dekoratif meydan saatleri montajı yapılıyor. Artık Büyükşehir Belediyesi’nin birer mahallesi olan tüm köylerin girişlerine tek tip tabelalar monte ediliyor.

hizmet binası

Belediye hizmet binası

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan hizmet binası ile ilçe halkına daha sağlıklı ve ferah bir ortamda hizmet sunuluyor

gorecik yaylası1

Görecik Yaylası turizme açılıyor

Görecik Yaylası’nın turizme kazandırılması hedefiyle bölgeye günübirlik tesisler ve spor alanları yapılmasına yönelik çalışmalara başlandı.

b orhan karalar

Mağaralar doğa turizmi ile değerlenecek

Karalar ve Bayındır mağaralarının turizm konsepti kapsamında ilçeye kazandırılmasına yönelik çalışmalara başlandı.

harmarcık şantiye

Şantiyenin tüm eksikleri gideriliyor

Büyükorhan ilçesinde de hizmetlerin daha kısa zamanda ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırılması için mevcut şantiyenin ekip ve ekipman eksiklikleri giderildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 19.839 metre içme suyu hattı, 1.415 metre kanalizasyon hattı, 1.236 metre yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Merkez ilçelerde bugüne kadar 69 kilometre dere temizliği ve 45 kilometre de dere ıslahı yapan Büyükşehir belediyesi, büyükorhan ilçesindeki derelerin de ıslahına ilişkin projeleri hazırladı. İçme suyu sorunu yaşanan bölgelere yapılacak su depoları ile susuzluk da tarih olacak.

DANACILAR MH WC GASİLHANE

Danacılar Camiine gasilhane yapılıyor

Danacılar Mahalle sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda Danacılar Camii’ne gasilhane ve tuvalet yapılması yönündeki çalışmalar devam ediyor.

filo1

Her ilçeye özel makine parkı

Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köye hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan araçlarla makine parkını da genişletiyor. Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturulurken, bu sayı yakında 12’ye çıkacak. İlçelere özel şantiyelerle hizmet akışı hızlanacak.  

büyükorhan merkez cami1

Büyükorhan merkez camii

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yeniden yapılan Büyükorhan Merkez Camii, Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.