Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri

ÇEVRE-ALTYAPI

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 1.378 metre içme suyu hattı, 317 metre kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirildi. Merkez ilçelerde bugüne kadar 69 kilometre dere temizliği ve 45 kilometre de dere ıslahı yapan Büyükşehir belediyesi, Harmancık ilçesindeki derelerin de ıslahına ilişkin projeleri hazırladı. İçme suyu sorunu Yaşanan bölgelere yapılacak su depoları ile susuzluk da tarih olacak.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 279.324 metre içme suyu hattı, 150.472 metre kanalizasyon hattı, 45.855 metre yağmur suyu hattı, 572 metre dere ıslahı ve 10 adet depo inşaatı gerçekleştirildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 144,276 metre içme suyu hattı, 93,241 metre kanalizasyon hattı, 39,354 metre yağmur suyu hattı ve 3 adet depo inşaatı gerçekleştirildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 19.839 metre içme suyu hattı, 1.415 metre kanalizasyon hattı, 1.236 metre yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Merkez ilçelerde bugüne kadar 69 kilometre dere temizliği ve 45 kilometre de dere ıslahı yapan Büyükşehir belediyesi, büyükorhan ilçesindeki derelerin de ıslahına ilişkin projeleri hazırladı. İçme suyu sorunu yaşanan bölgelere yapılacak su depoları ile susuzluk da tarih olacak.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 22 bin metre içme suyu hattı, 2.448 metre kanalizasyon hattı ve 379 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 1366 metre içme suyu hattı, 24 kilometre kanalizasyon hattı ve 5356 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Merkez ilçelerde bugüne kadar 69 kilometre dere temizliği ve 45 kilometre de dere ıslahı yapan Büyükşehir belediyesi, İznik ilçesindeki derelerin ıslah projelerini de hazırlıyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 79.300 metre içme suyu hattı, 11.878 metre kanalizasyon hattı ve 820 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 5.200 metre içme suyu hattı, 1.847 metre kanalizasyon hattı ve 540 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

Köylerimiz sağlıklı içme suyuna kavuştu

Uludağ eteklerinde olmasına rağmen yaz aylarında içme suyunu tankerlerle taşımalı olarak temin eden Ümitalan, Şükraniye, Yağmurlu, Soğuksu, Seymen, Gölcük, Gölbaşı, Lütfiye, Kozluören, Şevketiye, Çataltepe, Erdoğanköy ve Turanköy Büyükşehir Belediyesi’nin 13 milyon TL’lik yatırımıyla sağlıklı içme suyuna kavuştu.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 423,562 metre içme suyu hattı, 122,086 metre kanalizasyon hattı, 39,489 metre yağmur suyu hattı, 513 metre dere ıslahı ve 15 adet depo inşaatı gerçekleştirildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 347.579 metre içme suyu hattı, 98.980 metre kanalizasyon hattı, 37.890 metre yağmur suyu hattı, 822 metre dere ıslahı ve 18 adet depo inşaatı gerçekleştirildi.

Çağrışan Pompa İstasyonu

12 milyon TL’lik yatırımla Mudanya ve çevresi sağlıklı içme suyuna kavuştu. Sistem kapsamında Bademli, Tepedevrent ve Seçtepe su depolarının yanında Çağrışan Su deposu ve pompa istasyonu sayesinde tüm bu bölgelere sağlıklı şebeke suyu veriliyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 30 kilometre içme suyu hattı, 6 kilometre kanalizasyon hattı ve 230 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 29.544 metre içme suyu hattı, 53 metre kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

Altyapıya büyük yatırım

İçme suyu ihtiyacını karşılaması amacıyla bir adet depo yapıldı. İlçeye kazandırılan arıtma tesisi ile kanalizasyon atıklarının doğrudan doğaya deşarjının önüne geçildi.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 1.366 metre içme suyu hattı, 23.084 metre kanalizasyon hattı ve 5.356 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

buski2

Altyapı sil baştan yenileniyor

İlçe genelinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında BUSKİ tarafından 13.762 metre içme suyu hattı ve 4.278 metre kanalizasyon hattı imalatı  gerçekleştirildi. Daha önce Özel İdare tarafından yürütülen köy içi yolların parke taşla döşenmesi çalışmaları, Bütünşehir yasasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında gerek ilçe merkezindeki yaya kaldırımları ve tretuvarlar gerekse mahalle merkezlerinin parke taşla döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

İçme suyu Büyükşehir güvencesinde

Söylemiş ve Fidanlık’ta 200 metreküp hacimli iki ayrı su deposunun inşaatına başlanırken, depolardaki suyun ilçeye ulaştırılmasını sağlayacak isale hattının da tamamlanmasıyla ilçede yaşanan içme suyu sorununa köklü çözüm getiriliyor.

ovaakça pompa istasyonu (2)

Ovaakça pompa istasyonu

Toplam 112 kilometre isale ve içme suyu şebeke hattı, 8 depo ve 3 adet pompa istasyonunu da bünyesinde barındıran 12 milyon TL’lik yatırımla Ovaakça ve çevresindeki 9 mahalle sağlıklı içme suyuna kavuştu.

DOBRUCA HIDROELEKTRİK SANTRALI BINASI MART 2015

Dobruca HES

Büyükşehir Belediyesi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik projeler kapsamında Dobruca’daki içme suyu ana hattına kurduğu tribün ile saatte 500 kilovat elektrik enerjisi üretmeye başladı.

icmesuyu

Altyapı

Yıldırım ilçe merkezi başta olmak üzere büyükşehir sınırlarına sonradan dahil olan tüm belde ve köylerde altyapı çalışmalarına hız verildi. Yıldırım ilçesi altyapı çalışmaları kapsamında; 160 kilometre içmesuyu hattı, 125 kilometre kanal hattı imalatı, 62 kilometre yağmursuyu hattı imalatı, 10 kilometre dere ıslahı gerçekleştirildi

icmesuyu

Altyapı Yatırımları

Nilüfer ilçe merkezi başta olmak üzere Büyükşehir sınırlarına sonradan dahil olan tüm belde ve köylerde altyapı çalışmalarına hız verildi. Çalışmalar kapsamında 636 kilometre içmesuyu hattı, 306 kilometre kanalizasyon hattı, 154 kilometre yağmursuyu hattı, 7,5 kilometre dere ıslahı gerçekleştirildi. Su depoları inşaatları ile ilçede susuzluk sorunu yaşanmaması için gerekli tedbirler alınırken, doğal kaynakların heba olmasının da önüne geçiliyor.

İçme Suyu Pompa İstasyonu

Hasanağa ve Kayapa bölgesinde zaman zaman yaşanan su kesintilerinin önüne geçmek ve halkın sağlıklı içme suyuna kavuşmasını sağlamak amacıyla içme suyu pompa istasyonları devreye alındı.

Altyapı sil baştan yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa’nın Çördük Mahallesi’nden start alan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları ile 2 yıl içinde ilçedeki tüm kırsal yerleşim alanlarının altyapısını yenilemeyi hedefliyor.

Sağlıklı içme suyu ağı genişliyor

Karakoca mahallesinde başlayan içme suyu hatlarının yenilinmesi ile tüm ilçe sağlıklı içme suyu ağına kavuşmuş olacak.

Sarıpınar içme suyuna kavuştu

İnegöl’ün Sarıpınar beldesi, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 2.1 milyon TL’lik yatırımla içme suyuna kavuştu.

elbeyli içme suyu (1)

Elbeyli sulama tesisi, dere ıslah ve içme suyu isale hattı

İznik Elbeyli’de 1970’li yıllarda yapılan ve ekonomik ömrünü tamamlandığı için ihtiyacı karşılamayan Elbeyli Sulama Tesisi’nin rehabilitasyonu, içme suyu isale hatları ve Elbeyli Deresi’nin ıslahı projeleri hızla devam ediyor.

Halhalca içme suyu hattı

Sondaj sistemiyle yeraltından sağlıksız içme suyu tüketen Şehitler, Halhalca, Karagölet, Çavuşköy, Sungurpaşa ve Boğazköy Mahalleleri içme suyu isale hatları ve su depolarının temeli atıldı. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak proje kapsamında 31 kilometre isale hattı imalatı ve toplamda 6 adet su deposu imalatı gerçekleştirilecek.

sudan2

Sudan’a can suyu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yılda 2 milyon çocuğun sağlıklı su ve gıdaya ulaşamaması nedeniyle can verdiği Afrika’ya can suyu ulaştırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Sudan’da 10 aynı noktaya açılan ve Molla Arap, İsmail Hakkı Bursevi, 2. Murat ve Orhan Gazi gibi Bursa’ya özgü değerlerin isimlerini taşıyan su kuyuları sayesinde bölge halkı sağlıklı içme suyuna kavuştu.

Sahiller sağlıklı altyapıya kavuşuyor

Gemlik’in Gemsaz ve Kumsaz bölgesi sağlıklı içme suyuna kavuşurken, şimdi de kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile Kumsaz’a yapılacak arıtma tesisi çalışmalarına hız verildi.

muradiye1

Muradiye Su Fabrikası

Kestel ilçesine bağlı gözede mevkiine kazandırılan Su şişeleme fabrikası üretime başladı.

24 ocak

İnegöl BUSKİ Binası

İnegöl ilçesine kazandırılan BUSKİ Hizmet Binası açıldı.

camur

Çamur yakma tesisinde elektrik üretimi

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Avrupa Kenti Bursa’ hedefiyle, kenti daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında hayata geçirilen ‘Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi’nde üretim başladı.

DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

Mudanya Sahil Düzenleme Projesi

Bursa’nın incisi Mudanya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları tamamlanarak ilçeye kazandırılan ‘Mudanya Sahil Bandı’, törenle açıldı.

3 nisan1

Sultan 2. Murat Parkı

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Muradiye Külliyesi’nin bünyesinde barındırdığı Sultan 2. Murat Parkı, Büyükşehir Belediyesi tarafından A’dan Z’ye yenilenerek, Başkan Alinur Aktaş tarafından kullanıma açıldı.  

07 haziran

Mustafakemalpaşa Atıksu Arıtma

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Atıksu Arıtma Tesisi hizmete açıldı.

13 haziran

Çakırca Rekreasyon alanı projesi

Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazanması amacıyla her ilçeye parklar ve yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, İznik Gölü kenarındaki Çakırca Mahallesi’nde de 1500 metrekarelik parkı hizmete açtı.

ürünlü1

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ürünlü’de oluşturulan ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’na, her şehidin adına bir fidan olmak üzere 251 fidanın dikimi yapıldı.